Výsledky z KVH2018

Pro děti poslední závod v seriálu POHÁRU PERUNA proběhl za nádherných podmínek v okolí obce Mariánská nad Jáchymovem a závody se opravdu povedly, i když tam chyběli někteří bikeři z horních příček. Závod Kolem Vlčího Hřbetu 2018 se konal již tradičně uprostřed Krušných Hor s krásnými výhledy do údolí Ohře. Malí bikeři do 14ti let měli parádní bikové tratě po lesních cestách pod Vlčím hřbetem. Pořadatel využil možnosti řazení malých závodníků na startu podle aktuálního pořadí v celkovém hodnocení POHÁRU PERUNA a vypadalo to skvěle, bikeři postupovali na start z přípravné zóny, kde se řadili do řad po pěti, a rodiče byli vykázáni mimo tento prostor. Po startu měli závodníci dost místa na předjetí, než dostali na lesní cesty. V cíli pak projížděli nafukovací branou Milka, pod kterou byly měřící koberce časomíry.

Kategorie MZ8 na startovní čáře.

Po závodech malých bikerů čekala pořadatele práce se zpracováním výsledků, protože se jednalo o poslední závod seriálu pro děti, takže se čekalo, jak dopadnou jednotlivá pořadí po seškrtání dvou nejhorších závodů z devíti. A někdy se jednalo opravdu o pár bodíků, jak je vidět ve výsledkové listině. Nakonec se vše povedlo a pro děti byly připraveny jako odměna parádní diplom a hlavně nádherná soška Peruňáka.

Bidpaj s Evou seškrtávají body, určují pořadí malých bikerů a připravují diplomy.

Oba hlavní závody odstartovaly z Mariánské ve 13:00 hodin a všech 45 závodníků a závodnic se vydalo do závodu cestou ke sjezdovce. Chvíli byl klid a pak se ozvalo od některého z pořadatelů, že Márvy (Vojta Marvan) a Fába (Láďa Fabišovský) se řítí z Čimického kopce a budou tak za 10min projíždět zázemím závodu. Jeden z pořadatelů dokonce tvrdil, že jeli tak 50km/hod a bál se, že ho porazí. Kolem cíle projeli asi za 34min po startu, Márvy první, ale těsně na zádech měl poklidného Fábu. Po dalších 3min projel zázemím osamocený Pepíno (Josef Zavadil) a po něm přijel Roman (pořadatel) na skůtru a ptal se, kde je Fába s Márvym (asi mu ujeli). Pak bylo slyšet, že Fába už jede do stoupání na Vlčí hřbet, ale o Márvym nic. Z vyprávění pořadatele to bylo asi takto : Fába v kopci přidal a koutkem oka se podíval, co Márvy. Držel se. Fába opět zrychlil a letmým ohlédnutím viděl, že se Márvy drží, tak napotřetí zrychlil a už bez ohlédnutí Márvymu odjížděl. Dokonce to vypadalo, že ani skůtr nestíhá.

Vítěžný Fába a druhý Márvy po dojezdu do cíle.

Podle očekávání zvítězil na dlouhé trati Fába ze Sweep Cycling Chomutov v neuvěřitelném čase 00:54:30. Druhý dojel Márvy z Hnízdil Teamu se ztrátou 00:01:28. Třetí místo si osamoceně vybojoval Pepíno z Team Bike Perštejn v čase 00:58:22.

Opakovaný průjezd cílem mladého Petra Kopeckého, teď už bez čipu.

Na kratší trati se do cíle první přiřítil mladej Kopejda (Petr Kopecký ml.), který všechny hned sprdnul, že ho nefotí. Takže si sundal čip z nohy a jako správnej mladej komediant projel cílem ještě jednou s pózou pro všechny fotografy kolem. Samozřejmě si vítezný čas 00:49:02 chtěl užít ještě jednou. Na druhém a třetím místě přijeli bráchové Vaněčkovi, Lukáš v čase 00:51:14 a Adam v čase 00:51:20. Z žen první dorazila ve skvělém čase 01:02:02 stálice seriálu Eva Rejmannová z Team Bike Perštejn na celkovém 4.místě. Druhá dojela Kateřina Jágerská v čase 00:08:27 a na třetím místě Blanka Vaněčková v čase 01:09:27, která jela už v kategorii Z14.

Myslíme si, že se závody líbily nejen všem 88 závodníkům. Většina závodníků ocenila opravdu krásnou trať, jen někomu se zdálo být chudší značení, což mohlo být způsobeno i tím, že šipky byly ve výšce cca 1,5m. Pro bikery, kteří se soustředí na trať, je to asi mimo zorné pole. Na závěr jsou zde pro všechny výsledky dle  /  a samozřejmě i celkové pořadí v POHÁRU PERUNA 2018 dle . A abychom nezapomněli, je tu jedno obrovské poděkování skvělé malé partičce závodníků a rodičů, co už poněkolikáté skvěle pomáhali při balení cirkusu s registrací, DÍKY MOC!

Poslední závod už jen pro dospělé se jede už za necelých 6 dnů v Klášterci n/O, kde se v sobotu 13.10.2018 pojede závod CESTOU PĚTI POTOKŮ 2018. Přijeďte s námi zkusit tvrdý bikerský závod plný kamenů a kořenů podél potoka z Klášterce n/O na Alšovku, kde se kolo i tlačí do kopce.

Perun s Vámi …

Prosíme všechny o sdílení jakýchkoliv fotografií ze závodů. Děkujeme.