Výsledky KHM 2018

Tak první závod této sezóny je za námi a musíme přiznat, že se povedl. Dětské tratě byly doslova propleteny areálem Domovinky v Chomutově a vedly po místních valech nahoru a dolů včetně ostrých zatáček pod kopci. Opravdu pěkné tratě a děti si je užili. Velký obdiv si zasloužili malí bikeři kategorií M6 a Z6, když se statečně prali s terénem na svých malých kolech.

Závod dospělých odstartoval hromadně z parkoviště u areálu směrem z města za čtyřkolkou a ostrý start byl až za můstkem, kde závodníky čekal první kopec. Po asi 20 minutách se z trati vrátil Míra Mottl s úrazem v oblasti ramene, takže se o něj musela postarat záchranka. Doufáme, že bude brzy v pořádku, takže mu držíme palce. Jako první dojel do cíle s přehledem osamocený Fába (Láďa Fabišovský) ve skvělém čase 1:13:46. Nejrychlejší ženou byla Eva Rejmannová v čase 1:48:53, která dorazila v celkovém pořadí na skvělém 33.místě. Těsně před cílem (asi 10m) se ještě pral Aleš Beránek v poslední zatáčce s vytyčovacím kolíkem, a tak po kotrmelci přenechal vedení ve skupině, kterou přivezl na Domovinku za svými zády, jiným. Těžce se zvedal, ale doufáme, že bude v pořádku a uvidíme ho na příštím závodě v Březové u Sokolova.

Mimo několika připomínek ke značení trati, se trať líbila a jak sliboval pořadatel, bylo tam od každého něco. Na závěr pro Vás máme výsledky dle  /  a také fotografie od Home-fotoclub.cz.

Těšíme se na Vás na příštím závodě

Perun s Vámi …