Vyjádření pořadatele KHM

Vážení přátelé, bajkeři a bajkerky

Ještě do pondělí jsem zvažoval, jestli závod definitivně zrušíme nebo se pokusíme ho uspořádat. Letošní rok předpovídající extrémní sucho a několik lokálních požárů v oblasti, kde náš závod projíždí trasou, nám už od března avizoval, že bude problém se vstupem do lesa. Navíc probíhající těžba stromů napadených kůrovcem také komplikuje průjezd třetinou tratě. Bohužel jsem nemohl v návaznosti na tyto informace držet dále pomocné pořadatele, kteří nám pomáhají na trati, a není jich zrovna málo. Bohužel je to tak, že jsem nechtěl riskovat vjezd do lesa bez požehnání majitelů a zabezpečení tratě pořadateli. Nemůžeme si v současné době dělat co chceme na cizím pozemku. Mám přislíbeno v návaznosti na povolení uspořádat závod v jiném termínu. Závodní kalendář je nabitý, tak je tu prostor jen v první polovině července.

Věřím, že to všichni pochopíte, závody pořádám už od roku 2001, počínaje seriálem KPŽ, Partyzánem, silničními závody atd.. Člověk to dělá čistě z nadšení a pro radost, což někteří z vás víte, jelikož jste také pořadateli. Poslední dva ročníky našeho závodu se povedly i nepovedly, se zásahem třetí strany v roce 2017 na Lesné to dopadlo zrušením závodu, v loni jsme s velkým úsilím udělali myslím velmi pěkný závod na který jsem chtěl navázat. Ale neriskovat nějaký další problém do budoucna.

Ještě jednou se omlouvám všem dalším spolupořadatelům Poháru Peruna, věnujete tomu usílí z vaší strany, tak aby pohár dobře fungoval, ale Vy ani My neovlivníme to, do čeho zasahovat nemůžeme.

Hodně štěstí v dalších závodech a pevné nervy pořadatelům.

Jan Král