Pozvánka na OXC2018

Již 23.06.2019 se konají závody horských kol v Ostrově, tak tady je malé info od pořadatele.

Podrobné propozice ke stažení

Ostrovské závody – „O pohár města Ostrovajsou závody horských kol v crosscountry , které jsou součástí závodu CKK (cyklistika karlovarského kraje) a Poháru Peruna 2019.

Jedná se o okruhový závod s dlouholetou tradicí pořádající klubem Cykloteam Ostrov v oblasti za nemocnicí.  Závod je sestaven ze 4 druhů okruhů (0,3km,1,5km, 2,7 km a 4.5km) vedený jen přírodou, tj. absolutně bez asfaltu (polní a lesní cesty s povrchem hlína, tráva popř. šotolina). Druh a počet okruhů je vždy dán dle kategorie závodníků:

  • Dětská trať do 6 let (vč. odrážedla) vede napříč loukou (0,3km).
  • Dětský okruh pro kategorie dětí do 10 let je vedena po obvodě hlavní louky (1,5km), tj. obě tratě vedou po travnaté a lesní cestě.
  • Trať kategorie žáků, kadetek a žen (2,7km) vede i  technickou částí lesem.
  • Hlavní trať pro kategorie kadeti, junioři, muži vč. masters (4,3km) vede velkou technickou částí lesem, dále do oblasti Borku a zpět stoupáním do cíle.

Celková náročnost tratí je průměrná (výjezdy, sjezdy, technické pasáže), ale výškový profil tratí je náročnější. Tento závod je pořádán i jako Open (kategorie pro příchozí), proto si zde může porovnat sílu jak začátečník, tak i ostřílený biker.

+420 777 884 470 michlik@tm-elektro.cz Kontakt na pořadatele : Tomáš Michlík

Facebook Cykloteam Ostrov Stránky pořadatele závodu