Perun má staronový závod!

V letošním roce našel cestu zpátky do Poháru Peruna staronový závod, Ostrovské XC. Závod „O pohár města Ostrovaje závod horských kol v crosscountry, který je součástí závodů CKK (cyklistika karlovarského kraje) a Poháru Peruna 2018.

Jedná se o okruhový závod s dlouholetou tradicí pořádající klubem Cykloteam Ostrov v oblasti za nemocnicí.  Závod je sestaven ze 4 druhů okruhů (0,4km,1,3km,2,7 a 4.07km) vedený jen přírodou, tj. absolutně bez asfaltu (polní a lesní cesty s povrchem hlína, tráva popř. šotolina). Druh a počet okruhů je vždy dán dle kategorie závodníků:

Dětská trať do 6 let (vč. odrážedla) vede napříč loukou (0,3km). Další dětská trať pro děti do 10 let je vedena po obvodě hlavní louky (1,3km), tj. obě tratě vedou po travnaté cestě.

Trať kategorie žáků, kadetek a žen (2,7km) vede i malou technickou částí lesem a hlavní trať pro kategorie kadeti, junioři, muži vč. masters (4,07km) vede velkou technickou částí lesem, dále do oblasti Borku a zpět stoupáním do cíle.

Celková náročnost tratí je průměrná (výjezdy, sjezdy, technické pasáže), ale závod je pořádán i jako Open, proto si zde může porovnat sílu jak začátečník, tak i ostřílený biker.

Na stránkách Poháru Peruna si můžete najít stránku tohoto závodu, kde jsou základní informace.