Perštejnské Giro připraveno!

 

Druhou zastávkou letošního ročníku Poháru Peruna se stane Perštejnské Giro, které zamíří do malebné obce Perštejn. Tradičnímu závodu napříč Krušnohořím bude zázemím jako každoročně areál fotbalového hřiště a místního koupaliště, kde bude již od rána připraven doprovodný program pro celou rodinu.

IMG_1148

Na své si přijdou jak výkonnostní bajkeři, pro které jsme připravili 45 km dlouhou trať plnou singletracků, ale i nekonečných výjezdů, tak i děti, pro které jsme nachystali různě dlouhé tratě podle věku. Užijí si jistě i hobby cyklisti, kteří mohou okusit krátkou, 14km dlouhou, trasu nádherným trailem nad řekou Ohře. A převratnou novinkou, která potěší všechny běžce, je doprovodný běžecký závod PE-RUN. Běžce protáhneme osmikilometrovým okruhem nad řekou, krásným lesním terénem, mírně zvlněným, prostě sen každého milovníka běhu.

Ve 13 hodin hromadně odstartuje hlavní závod na 45km, který bikery nebude šetřit. První hodinu si někteří sáhnou až na samé dno svých sil a možností, protože je bude čekat nekonečně dlouhý výjezd na nejvyšší bod trati doplněný o pár luxusních sjezdů, které potrápily už nejednoho zkušeného bikera. V druhé polovině se závodníci mohou těšit na dlouhý sjezd téměř až na fotbalové hřiště .Kdyby si náhodou někdo myslel, že už je v cíli, tak by se velice mýlil, protože závodníky bude čekat ještě úžasný trail nad řekou Ohře a až po jeho projetí se závoďáci přiblíží cílové pásce.

V cíli bude připraveno jako vždy super občerstvení a v 17:00 vyhlášení nejlepších závodníků.