Perštejnské Giro je za námi

Převzato z webu Team Bike Perštejn – odkaz na kompletní článek

Konečně nastal ten slavný den, kdy vypukly boje o Perunovský trůn – Perštejnské Giro. Jako každý rok jsme se i letos pilně chystali – nespočet brigádnických hodin na úpravě a značení tratí, vybudování zázemí na fotbalovém hřišti, počítačové zajištění při registraci i zpracování výsledků, zajištění trasérů, občerstvení, cen i tomboly, no prostě nás musím pochválit. I počasí má jedničku – mírný ranní deštík spláchl pyl a prach, a tak mohli všichni svištět.

DSC_0447
Celý kolotoč odstartoval v 9 hodin, kdy na 1 okruh Malého Gira vyrazili bojovat nejen o medaile, ale také o titul Mistr Ústeckého kraje naše naděje v kategorii čtrnáctiletých. 5 minut po nich vyrazili na 4 km v terénu ti o 2 roky mladší. Na startu to hýřilo barvami dresů – dorazili borci z Chebu, Aše, Chodova, Ostrova, Rakovníka, Kadaně, Chomutova, Mostu, přátelé z Německa a kdoví, odkud ještě.
Od desíti kroužili kolem hřiště na naší loni vybudované drsné dráze ti mladší a celé dopoledne zakončil závod odstrkovadel. Dětských závodníků jsme napočítali 175.
Ale v té době už se všude kolem rozjížděli nervózní a energií nabití účastníci hlavního závodu. Na startu se seřadilo 150 borců, kteří si vybírali ze tří tras – drsoni 45 km, mladí a neklidní do 18 let jeli 30 km a pohodáři 14 km.

4P3A9052_1
Po 105 minutách už jsme netrpělivě vyhlíželi, kdo že letos jako první protne cílovou pásku hlavního závodu. Marvy jako vždy nezklamal, i když letos musel odevzdat skalp Láďovi Fabišovskému. Ale prohrál až v cílové rovince. A pak už dojížděli jeden po druhém zabahnění a totálně vyčerpaní borci.
A je to za námi. Poděkování patří všem sponzorům, hlavně naší drahé obci Perštejn, pomocníkům a trasérům, výrobcům dobré zábavy a jídla a svatému Petrovi. Bylo to fajn, ale jednou za rok tenhle cirkus stačí…