Perštejnské Giro 2014

10.května odstartuje na perštejnském fotbalovém hřišti již VIII. ročník Poháru Peruna  kultovním otvírákem – závodem Perštejnské Giro.

 start

Tradičním „otvírákem“  Poháru Peruna 2014 bude jako již tradičně Perštejnské Giro, kde si každý bude moci hned v úvodu sezóny dokonale otestovat, jak zvládl zimní přípravu. Připraveny budou jako vždy 2 tratě. Hlavní závod na 45 km s převýšením 1200 m vás protáhne po nejkrásnějších místech Krušných hor. Závod pro méně zkušené jezdce a pohodáře měří 14 km, převýšení 200 m a je sjízdný opravdu pro každého. Ošizeny nebudou ani děti, pro které vyrostla nová trať v okolí fotbalového hřiště.

Držitelem traťového rekordu hlavního závodu na 45 km  je loňský vítěz Ladislav Fabišovský (Madeta Fitness), který s časem 02:03:56 s porazil v cílovém spurtu druhého Vojtu Marvana (Hnízdil-team).

test

 

Zázemí a zároveň start/cíl vyroste na fotbalovém hřišti malebné obce Perštejn v Podkrušnohoří. Jako každý rok bude měření časů prováděno časomírou pomocí čipů, takže nikomu nebude ukřivděno. Pro hlavní závod 45km bude připravená jedna občerstvovací stanice a občerstvení nebude chybět ani v cíli. Pro nejlepší závodníky jsou připraveny hodnotné ceny, součástí vyhlášení bude i tombola.Tradičním lákadlem bude stánek s testovací flotilou kol  značky Specialized od firmy Nevix cyklosport , připravena bude také prezentace a prodej sportovní výživy a cyklodoplňků.

 

Propozice Perštejnské Giro 2014:

termín konání: sobota 10.5.2014

místo konání: Perštejn,fotbalové hřiště

registrace na místě: 9:00 – 11:30 hod., kancelář závodu

start: 12:00, fotbalové hřiště Perštejn

vyhlášení: 16:00, fotbalové hřiště Perštejn

startovné: předem zaplacené 200 Kč (do 2.5.2014 ), na místě zaplacené v den závodu 300 Kč; uzávěrka online přihlášek bude v pátek 2.května 2013 ve 24:00 hodin

mapas

 

Jak vypadá letošní trasa závodu? Tady je popis přímo z úst pořadatelů : 

 

Po startovním výstřelu se závodníci vydají za doprovodným vozidlem ,které je proveze přes obec Perštejn až k nájezdu do terénu,kde jak říkají závodníci začíná závod.Trať nedá bikerům nic zadarmo.Hned po nájezdu do terénu začíná boj s kopci v příjemném prostředí lesních cest a nově vybudovaných singletracků.Až teprve na nejvyšším bodě trati,kousek po projetí občerstvovací stanicí se trať začne rovnat a přichází hravější části jako technické sjezdy a další singletracky.Závěrem závodu je singletrack nad řekou Ohře s dojezdem do cíle.

 

Přesné propozice, pravidla závodu a další údaje získáte na stránkách Poháru Peruna a Team Bike Perštejn, kde se můžete zároveň také online přihlášení.