Nový závod – Klášterecký Peklák

Jestli to ještě nevíte, tak se chystá v rámci seriálu závodů POHÁRU PERUNA nový závod pro děti a sice v Klášterci nad Ohří.

V rámci akce SPORTU OTEVŘENO, která se bude konat pod záštitou města Klášterec nad Ohří, budou po celém městě otevřená sportoviště se zámými osobnostmi. Ve skateparku bude Michael Beran, profesionální jezdec BMX. Měl by se objevit i skikrosař Tomáš Kraus a možná se objeví legendární dominátor, Dominik Hašek, ale to ještě není potvrzeno. Mladí sportovci si tak budou moci vyzkoušet na 22 druhů sportů. Celý sportovní den by měl probíhat v sobotu 22.06.2019 v době od 09:00 do 13:00 hodin, kdy odpoledne by měl být kulturní program na městském koupališti, které bude otevřeno pro veřejnost.

Jedním ze sportů budou i horská kola, kdy se cyklistické závody poprvé podívají na kopec nad Satankou, známý jako lesík. Tam se bude konat závod horských kol, který bude zařazen i do seriálu závodů POHÁR PERUNA. A vypadá to, že bikeři tento kopec zatím pracovně pojmenují na PEKLÁK tedy  Pekelný Kopeček … když v sousední Kadani mohou mít Svatý Kopeček.

Organizátoři připravili pro malé závodníky tři okruhy :

  • Minipeklíčkový okruh dlouhý asi 100m pro kategorie MZ6
  • Malý pekelný okruh dlouhý 376m  s převýšením 21m pro kategorie MZ8 a MZ10
  • Velký pekelný okruh dlouhý asi  713m s úřevýšením 22m pro kategorie MZ12 a MZ14

Pořadatel má za sebou první vyčištění a úpravu tratí, takže se máte na co těšit. Více informací pro Vás přineseme co nejdříve, a tak nás sledujte na našich stránkách.

Perun s Vámi.