Novinky z Mariánské

Od pořadatelů závodu Okolo Vlčího Hřbetu v Mariánské, jsme dostali nějaké novinky z přípravy závodu, o které bychom se s Vámi rádi podělili. Jak jsme Vás informovali v dřívějším článku, závod byl z důvodů lesní kalamity odložen.

Info od Romana Kubišty : Na tratích jsme připravili několik změn. Důvodem je jednak technický stav některých úseků (polomy, nebezpečná vymletá koryta) a také naše snaha závod zatraktivnit pro širší veřejnost. Dětské trasy zůstavají beze změny.

Trasa pro ženy a muže do 18-ti let (M18, Z18) a hoby muže a ženy (Mp, Zp) bude dlouhá cca 20 km s mírným převýšením a malou až střední technickou náročností a povede následovně : Mariánská, napříč sjezdovkou, Adam, Rovnost, areál Eduard, Rovnost, křižovatka u Havlovky, Čimický a Stříbrný vrch, Pod Popovskou horou, Mariánská, Cesta mé milé a zpět na Mariánskou.

Ilustrativní obrázek

Trasa pro muže a ženy 18+ (M20, M30, M40, M50, M60, Z20) povede stejně, z Cesty mé milé do původního „Zeleného sjezdu“ a pak bude totožná s dojezdem z loňska, tedy včetně úseku na vrchol Vlčího hřbetu, bude dlouhá cca do 30 km se středním převýšením a střední technickou náročností.

Pro znalé jen upřesňuji. Ano, vynechali jsme sjezd na Mariánskou kolem kamenu „U zlomeného ráfku„, nebude ani „Vrtulníkový sjezd“ včetně tááááááááááááááhlého výjezdu na Mariánskou, ano, vynechali jsme též „Sjezd zlomená sanice„… Naopak přibude několik atraktivních úseků kolem areálu Eduard a krásný „Sjezd drážkou„.

Tolik čerstvé novinky od Romana. Závod se uskuteční 15.9.2018 a zároveň na Mariánské  proběhne i vyhlášení dětské série Perun Junior. Určitě bude možné si zajistit ubytování na Chatě Arnika a Chatě XL, takže si budete moci klidně užít celý víkend v této krásné oblasti Krušných Hor.

Těšíme se na Vás

Perun s Vámi …