Mezihořský vršek 2017

Máme za sebou další Vršek. Tentokrát s dobrým počasím. S novou, zajímavou tratí pro ty nejmenší, kteří to na sjezdovce zase perfektně rozjeli a předvedli nám společně s diváky dobrou show. S tratí pro nejmenší to den před závodem nevypadalo vůbec dobře, naštěstí se tato varianta ukázala jako zajímavá a myslíme si, že dobrá. Proto u ní v budoucnu zůstaneme. Zůstaneme i u kratší verze pro dospělé. Ukázalo se, že dva 17 ti kilometrové okruhy bohatě stačí. Organizační starosti, ty také byly a budou. Bez těch by to nešlo a byla by nuda. Nakonec vše dobře dopadlo a to díky celému realizačnímu teamu, kterému patří velký dík. Jde o léty prověřený tým, který rovněž zajišťuje další bikový závod z naší dílny, a to Track of Peace and Friendship z Chomutova do Harrachova, který má před sebou také 4. ročník.

Večerní běžecká párty se líbila běžcům i divákům. Říkají nám „ je to krásný závod, skvělý nápad, zase se vrátíme“. Je to pravda, krásný je. Jen těch běžců by mohlo být více. Je to mladý závod, do kterého opět pršelo. Nevadí, jedeme dál a za rok opět rozsvítíme sjezdovku a budeme běhat s čelovkama po Mezáku.

KRÁL MEZIHOŘÍ – letos byli přihlášeni pouze dva borci. Loňský vítěz Martin Šindelář Bidpaj z Hnízdil Teamu Kadaň a Honza Tóth ze Skicross Teamu Chomutov. Martin si na kole vybudoval velký náskok a zdálo se, že je jasno. K velkému překvapení nás všech nedorazil na start večerního běhu. Honza Tóth: pořád jsem ho hledal, ani se mi do toho samotnému nechtělo. Po pravdě, byl jsem zklamaný.  Ale nastoupil jsem s tím, že to přežiju. Asi po dvaceti minutách běhu ke mně zezadu přiletěl borec s hláškou „Tak co šampióne, jdeme na to. Trochu jsem se zdržel. A Martin byl na světě. Takto mě doběhl ještě jednou a bylo vymalováno. Je to borec.“ Martin doběhl nejen Honzu, ale i soupeře na své desítce, kterou také vyhrál.

Jestli vás za rok bude bojovat o Krále Mezihoří více, budeme rádi. A jestli oceníte snahu Jardy Duchoně o opětovné spuštění nedělního sjezdu s hromadným startem, budeme ještě radši.

SX TEAM CHOMUTOV