Jak dopadl Hasištejn Bike 2019?

Přes opravdu nevlídné počasí musím říci, že bikeři jsou opravdu srdcaři … přišli si zazávodit i přesto, že počasí ráno nevěstilo nic hezkého. Lilo, že bys bikera nevyhnal …

Autokemp Prunéřov

Oproti minulým letům se to dnes nedá v Autokempu Prunéřov srovnat … milá a vstřícná obsluha, všude čisto, místnost pro registraci závodníků luxusní a hlavně … nic nebylo problém. Trochu jsem se obával jídla podle skušeností z minulých let, ale musím říci, že mne mile překvapili. Po dovolené v Polsku jsem si nějak znechutil obalovaný řízek, asi kvůli přepálenému oleji, ale tady byl řízek s bramborem luxusní, skoro to vypadalo jako domácí od maminky. A nebyl jsem sám, kdo si to tam pochvaloval.

První bikeri kategorie MZ12 se připravují na start …

Děti na tratích

Zahájilo ze klasicky těmi nejmenšími, a tak si mrňouskové na odstrkovadelch užili jeden ze svých prvních závodů. Pak už šla jedna kategorie za druhou směrem ke starším. Vše běželo jak na drátkách pod časového harmonogramu, jen ten vytravalý drobný déšť nebyl pro úplně nejmenší nic moc. Lucka Kothánková z Hnídil Teamu zase nikoho z holek kategorie Z8 nepustila před sebe, a tak má letos jen samé vítězství. Thea Výdová z CK TOI TOI Slaný byla u nás letos potřetí a také vždy svou kategorii vyhrála. Včera byla celkově na trati třetí, takže se před ni dostali jen dva kluci. Kategorii Z12 vyhrála Barbora Lepíková z Cykloteamu Ostrov, která mimo jednoho zaváhání letos byla také vždy na stupni nejvyšším. Všechny děti bojovaly a bylo super je sledovat, díky jim.

Časomíra v popředí, stupně vítězů v pozadí …

Štafety dětí

Opět se potvrdilo, že nápad Honzy Vokáče z Březové, zkusit štafety dětí, byl skvělej. Dali jsme dohromady 4 dětské štafety ze všech možných klubů a byl to opravdu závod. Na startu stály hned tři dívky z Hnídil Teamu, protože tam mají holky, ale chybí jim kluci. Cykloteam Ostrov dodal kluky, protože tam zase nemají holky, teda mimo skvělé Barči Lepíkové. Čtvrtou štafetu jsme udělali na poslední chvíli, kdy se Terezka Kothánková usmívala u jídla, Luca Zeis se smutně opíral o kolo a Honza Pomahač zrovna dojel svou kategorii M14 a nevypadal, že by si chtěl střihnout i štafetu, ale nakonec jsme ho s mamkou ukecali. Naštěstí … protože jeho výkon v posledním kole zvedl diváky z letargie díky deštivému počasí … chybělo mu pár centimetrů a dojel by na druhém místě. Takže nakonec po strhujícím finiši byli třetí o pouhých 0,01 sec. V každém případě se potvrdilo, že závodit ve štafetě ne jen za sebe, ale i za ostatní, je něco úplně jiného a každý ze sebe vyždímal poslední zbytky sil. Díky za zážitek.

Poslední minuty před startem hlavního závodu …

Dospěláci

Poprvé se nám do letos nové kategorie EM/EZ (elektrokola) přihlásil první elektrobiker, a tak jsme se těšili, že se protrhne nezájem o tuto kategorii, která je určena pro radost bikerů. Nakonec se biker na místě nezaregistroval, ale přijel se na závody alespoň podívat, tak snad příště. Závodu kraloval podle očekávání Fába (Ladislav Fabišovský), ale za ním se hnali bráchové Vaněčkovi z Hnídil Teamu a německý závodník Torsten Mutzlitz ze Scot-Bike24 MTN Race Teamu. Nakonec byl Thorsten druhý pouhých 5sec před třetím Adamem Vaněčkem, který tak letos poprvé porazil svého bratra Lukáše. Do cílové části (dětského okruhu) doslova vběhl Lukáš Koutecký s kolem v ruce a při průběhu cílem Márvy (Vojta Marvan) hlásil : „Lukáš v závodě doslova vypustil svou duši …„, protože Lukáš běžel s prázdnou duší omotanou kolem ramen. Teprve později jsme  se dozvěděli, že autorem hlášky byla Bebe od časomíry. Podle ohlasů to vypadalo, že se trať opravdu líbila, soudě podle pochval od Jardy Dubského, Veroniky Lhotské a mnoha dalších bikerů … jen Ríšovi Pletichovi se nelíbila pasáž v korytě, kde přejíždělo z jedné strany na druhou … prý moc zatáček a žádná rychlost. Ale od našeho tajného zpravodaje jsme zjistili, že to spíš bylo proto, že tam Ríša hodil malou držku … 🙂

#Zelí bojuj !!!

Chtěli bychom Vám opět poděkovat za podporu Radka Zelinky, kdy někteří z Vás opět přispěli do kasičky v místě registrace. Radkovi se bude hodit každá koruna a je to to nejmenší, co pro něj můžeme udělat. Je užasné sledovat Radkovo pokroky a neskutečnou pomoc jeho kararáda Milldy Boha. A určitě jste sledovali Radkovo zážitek na Tour de France, díky Cestě za snem.

Za chvíli už budou první fotografie ve fotogalerii závodu a hlavně, na co čekáte všichni, od rána už jsou k dispozici i výsledky  závodu.

Budeme se na Vás těšit na dalším závodě, což je 14.09.2019 závod Mezihořský Vršek 2019 v Mezihoří nad Chomutovem.

Perun s Vámi …

Honza

P.S. Poděkování Tomáši Michlíkovi za pomoc při závodu štafet, kdy pořadatelé trochu nestíhali … 🙂