Jak bylo pod Hasištejnem …

Předposlední srpnový víkend se peruňácký cirkus přemístil do nádherného prostředí Prunéřovského údolí s dominantou hradu Hasištejn. Odtud také název Hasištejn Bike.

Všechny předpovědi věštily déšť … tak jak už na tomto závodě bývá téměř pravidlem 🙂 … jenže nikdo z nás ho nečekal tak brzy.

A chčije … a chčije …

Okolo deváté se kemp začínal plnit malými cyklisty … a naopak houfně odjížděli lidé … ti co nocovali pod stanem nebo v obytňáku :), což pro nás znamenalo více prostoru pro samotné závodění a fandění.

Malí bikeři na trati …

Děti a mládežníci si to k naší radosti užili se vším všudy … pravdou je, že zážitky mají být silné a krásné … a sluncem prozářený závod by zapadl ve vzpomínkách, ale tento se určitě vryje do paměti :).

Pár vteřin před startem …

V dospěláckých kategoriích se bohužel naše prognóza naplnila a účast byla poměrně slabší. Nicméně i tak proběhly parádní a napínavé souboje.

A dospěláci jdou do toho …

Sluší se poděkovat všem partnerům a sponzorům: ČEZ a.s., Město Kadaň, Enervit, Silvini, Aspire Sports, Merida Bikes a Pavlu Hnízdilovi z Jízdní Kola Hnízdil, jehož firma slaví letos 30. výročí vzniku.

I pro vítěze Fábu byl letos brod mokrej …

Dále velké poděkování: Aleš Beránek a Ríša Pleticha za úklid tratí, Milan Čepelák za značení tratí, Restaurace kempu Prunéřov za super jídlo a zázemí, Hasiči Města Kadaně za support a zajištění  bezpečnosti závodníků a Nemocnici Kadaň za sanitní vůz … joo ještě vlastně Věrka Nagyová za přípravu cen pro závodníky. 🙂

A někteří se namočili více než chtěli …

Velkou radost nám také dělá přítomnost závodníků z druhé strany hranice … erzgebirge teamy … pravidelně navštěvují závody Poháru Peruna a moc rádi je mezi námi vidíme. 🙂

Vítězný dojezd …

Tak jo … štafetu přebírají pořadatelé z Aše , Vlčí Hřbet se bohužel letos nekoná … v říjnu nás čeká Pět Potoků … v listopadu pak  snad ples a slavnostní vyhlášení, ale o tom všem v dalším článku.

Perun S Vámi …

Bidpaj