Calendar

Čvn
12
Ne
Kadaňské XC Okruhy 2022 v Areál bývalé střelnice
Čvn 12 @ 08:00 – 17:00
Kadaňské XC Okruhy 2022 @ Areál bývalé střelnice

Kadaňské XC Okruhy jsou tradiční závody horských kol v přírodním areálu NPR Úhošť u Úhošťan.  Jedná se o okruhový závod, který je vedený jen přírodou, absolutně bez asfaltu. Délka hlavního okruhu je 3kma okruh vede převážně po polních cestách a cestičkách, po trávě či hlíně.

Technická náročnost je průměrná, ale závod je mimořádně divácky atraktivní, protože hlavní okruh i zkrácené okruhy jsou vedeny okolo areálu.

Dětské tratě jsou vedeny v těsné blízkosti centra závodu po šotolinových a travnatých cestách v délkách úměrných věku malých závodníků.

Čvn
19
Ne
Ostrovské XC Okruhy 2022 v Louky za nemocnicí
Čvn 19 @ 08:00 – 16:45
Ostrovské XC Okruhy 2022 @ Louky za nemocnicí

Ostrovské XC „O pohár města Ostrova“ jsou závody horských kol v crosscountry, které jsou součástí závodů CKK (cyklistika karlovarského kraje) a Poháru Peruna. Jedná se o okruhový závod s dlouholetou tradicí pořádající klubem Cykloteam Ostrov v oblasti za nemocnicí.  Závod je sestaven ze 4 druhů okruhů (0,4km,1,3km,2,7 a 4.07km) vedený jen přírodou, tj. absolutně bez asfaltu (polní a lesní cesty s povrchem hlína, tráva popř. šotolina). Celková náročnost tratí je průměrná (výjezdy, sjezdy, technické pasáže), ale závod je pořádán i jako Open, proto si zde může porovnat sílu jak začátečník, tak i ostřílený biker.

Trať kategorie žáků, kadetek a žen (2,7km) vede i malou technickou částí lesem a hlavní trať pro kategorie kadeti, junioři, muži vč. masters (4,07km) vede velkou technickou částí lesem, dále do oblasti Borku a zpět stoupáním do cíle …

Přijeďte si užít krásný súportovní den s námi.

Čvn
25
So
HoryDolyBike 2022 v Areál Domovinka
Čvn 25 @ 09:00 – 16:00
HoryDolyBike 2022 @ Areál Domovinka

HoryDolyBike je nový závod v Chomutově situovaný do areálu Domovinka. Závod pro dospělé a juniory je situován převážně v lesnatém prostředí mezi kopci Jedlina, Hůrka a Černý Vrch a je veden po šotolinových a lesních cestách. Těšit se můžete na zcela novou trať, kde nebudou chybět výjezdy po rychlém povrchu, ale i pěkné rychlé a technické sjezdy. Trať je vybrána tak, aby si každý biker užil a to bez rozdílu výkonnosti a dovednosti.

Pro dětské závody je tu ideální terén v místě s úžasným zázemím. Pro malé bikery tady není problém připravit velmi technickou, ale nenáročnou trať rovinatého profilu s krátkými technickými výjezdy a sjezdy. Start a cíl dětských závodů bude v areálu Domovinka.

V areálu Domovinka je k dispozici skvělé zázemí, občerstvení a dostupné prostorné parkoviště.

Srp
13
So
Wembloudovy Hrby 2022 v Oudaplac / RC areál
Srp 13 @ 08:00 – 16:30
Wembloudovy Hrby 2022 @ Oudaplac / RC areál

WEMBLOUDOVY HRBY je tradiční závod horských kol v přírodním areálu RC dráha / Oudaplac u Klášterce n/Ohří. Trať WH je jezdivá a dynamická. Není na ní místo, kde by cyklista s průměrnou i lehce podprůměrnou výkonností musel tlačit. Snad jediná náročnější část, je sjezd v závěrečné části okruhu, ale i ten je stavěn tak, aby ho sjel každý. Jedná se o dva okruhy v lesích, na úpatí Krušných Hor.  Technická náročnost je průměrná, ale závod je divácky atraktivní, protože hlavní okruh, zkrácené okruhy a hlavně i dětské okruhy jsou vedeny okolo areálu. Dětské tratě jsou vedeny v okolí areálu po polních cestách a trávě s minimálním převýšením.

Přijeďte si zkusit krásnou trať na úpatí Krušných Hor.

Srp
21
Ne
Cannondale Hasištejn Bike 2022 v Autokemp Prunéřov
Srp 21 @ 08:00 – 17:00
Cannondale Hasištejn Bike 2022 @ Autokemp Prunéřov

Cannondale Hasištejn Bike je závod, který  účastníky zavede pod vrchol Kokrháč, projedou malebným údolím prunéřovského potoka a neminou  dominantu středověkého strážního hradu Hasištejna. Délka hlavního závodu je 30 km a zkrácená verze pro juniory, nejstarší závodníky a rekreační jezdce je 18km. Trasa je středně náročná vede převážně po šotolinových a lesních cestách, asfaltu je cca 10%.

Dětské kategorie mají trasy v areálu Autokempu Prunéřov převážně po travnatých a šotolinových cestách.

Přijeďte si s námi užít krásný sportovní den po Krušnými Horami.

Zář
10
So
Antal Bike 2022 v Sportovní areál Háj
Zář 10 @ 08:00 – 17:00
Antal Bike 2022 @ Sportovní areál Háj

Antal Bike je nový závod v Poháru Peruna. Jedná se o okruhový závod s dlouholetou tradicí pořádající klubem Ašští Bikeři ve sportovním areálu pod rozhlednou na vrchu Háj.  Závod pro dětské kategorie je v okolí areálu po lesních cestách v délkách odpovídajícím věku dětí. Pro dospělé pořadatelé připravují velice náročný závod s velkým počtem obtížných zatáček, zákeřných kořenů, záludných nerovností a náročných stoupání, takto se to alespoň píše v místních novinách.

Závod byl součástí Chebského poháru MTB a Ašského sportovního poháru, nově je od letošního roku zařazen do seriálu závodů Poháru Peruna.

Zář
17
So
Kolem Vlčího Hřbetu 2022 v Chata Arnika
Zář 17 @ 08:00 – 17:00
Kolem Vlčího Hřbetu 2022 @ Chata Arnika

Kolem Vlčího Hřbetu je závod, který  závodníky protáhne nádherným prostředím v okolí obce Mariánská, takže pojedou i kolem vrcholů Vlčího Hřbetu nebo Čimického kopce.

Trasa pro muže a ženy příchozí, muže 18- a všechny ženy (Mp, Zp, M18, Z18, Z20) bude dlouhá cca 20 km s mírným převýšením a malou až střední technickou náročností a povede následovně : Mariánská, napříč sjezdovkou, Adam, Rovnost, areál Eduard, Rovnost, křižovatka u Havlovky, Čimický a Stříbrný vrch, Pod Popovskou horou, Mariánská, Cesta mé milé a zpět na Mariánskou.

Dětské kategorie mají trasy v okolí obce Mariánská s vjezdem do lesa pod vrhol Vlčího Hřbetu na krásné lesní cesty. Délky tras jsou úměrné věku závodníků dle kategorií POHÁRU PERUNA.

Budeme se na Vás těšit v krásném prostředí Krušných hor.

Říj
15
So
Cestou pěti potoků 2022 v Pod Hájovnou
Říj 15 @ 13:00 – 22:00
Cestou pěti potoků 2022 @ Pod Hájovnou

PĚT POTOKŮ  je tradiční závod horských kol do vrchu, který vede nádherným údolím Širokého potoka směrem z Klášterce n/O po modré turistické značce na horní stanici lanovky lyžařského areálu Alšovka. Trasa vede převážně po lesních cestách a cestičkách, po trávě či hlíně.

Technická náročnost je vysoká, protože se jede prakticky pořád do kopce a místy přes velice exponovaná stoupání s kořeny a kameny. Závodníci projedou nádherným údolím bez jakékoliv civilizace a pět krát překonají již zmíněný Široký potok.

Vyhlášení je u cíle, před chatou horské služby.

Závod je pouze pro kategorie dospělých od 18let dle POHÁRU PERUNA., ale to neznamená, že se omladina nemůže zúčastnit.

Budeme se těšit na posledním závodě v krásném údolí Krušných hor.