Buřťák …

Blíží se říjen a s ním i konec cyklistické silniční sezony. Tradiční zakončovák sezony, kterým je Závod do vrchu Měděnec – O věnec buřtů, se letos koná netradičně v neděli.

V neděli 02.10.2022, ve 14:00 hodin odstartujeme již 69.ročník tohoto populárního cyklistického klání, kterého se může zúčastnit každý milovník jízdy na kole. Každý si může nechat změřit svůj čas a v dalších ročnících si případně zkontrolovat, jak na tom se svou výkonností je.

Celý závod startuje u vjezdu na stadion v Klášterci, na ulici Petlérská, a končí v poslední zákrutě cesty na Měděnecké nádraží, přes Petlery. Trať je dlouhá 9km. Na petlérském václaváku je každoročně vyhlášena prémie, pro prvního projíždějícího.

Zázemí a vyhlášení závodu proběhne na HS Alšovka za pomoci horské služby. V areálu oheň plápolá a každý startující si může vyzvednout svůj buřtík, opéci si ho a spláchnout sezonu jedním pivkem. Samo nealko.

Vyhlašování proběhne po dojetí posledního startujícího a následném spočítání výsledků. Vítěz obdrží tradiční věnec buřtů, pozdvihne pohár vítězů a může se těšit na uvedení svého jména na jeho podstavci.

Přístupno všem. Jedná se o velmi příjemnou akci s přátelskou atmoškou.

Doražte … pak už bude kosa.

M.R.