23. Potoky již tuto sobotu!

Už tuto sobotu skončí pro mnohé letošní bajková sezóna. 23.ročník legendárního závodu Cestou pěti potoků odstartuje ve 14:00 z Klášterce nad Ohří ( mapa zde ).

IMG_6068_edited

Mezi vítěze nejstaršího MTB závodu široko daleko se zapsali jen samé legendy místního bajkingu. Letos bude situace opět zajímavá. Na startu nebude chybět historicky nejčastější vítěz Vojta Marvan, v posledních letech mu často zatápí další z listinu vítězů Petr Ježek, proniknout do historických tabulek bude chtít určitě taky Honza Vrábek (loni druhý). Účast naopak vyvrátil skvěle jezdící Wembloud a Láďa Fabišovský, kteří mají jiné povinnosti.

Trasa dlouhá 5 kilometru disponuje převýšením 350 metrů. Na první pohled tak vypadá poměrně snadně, nicméně zdání klame. V závodě překonáte 5x brodem místní horský potok a na závěr se Vám do cesty postaví svahy sjezdovky Alšovka. Nejlepší závodníci jezdí trať kolem 25 minut.

IMG_6077_edited

 

Závěrečné vyhlášení pak proběhne jako tradičně v restauraci Mědník na Měděnci, kde se přečte výsledková listina a potleskem vzdá respekt všem závodníkům. Vyhlášení Poháru Peruna pak proběhne tradičně v listopadu na Střelnici v Kadani (více již brzy).

Takže v sobotu je Váš program jasný – odpoledne Potoky a večer třeba Noční běh na Úhošť.

Jak to na Potocích vypadalo v roce 2007 ? Mrknětete na fotogalerii!

IMG_6079_edited

IMG_6169_edited