16.ročník PP

16.ročník Poháru Peruna vypukne za pár týdnů, pojďme se společně  podívat, jak by to mohlo v nastávajícím ročníku vypadat.

Vyslyšeli jsme připomínky a přání řady Vás závodníků, kteří jste toužili po změnách a oživení nabídky závodů. O tom, jaký koktejl jsme společně s pořadateli závodů pro letošní ročník namíchali … si pojďme stručně prosvištět.

Otvírákem je legendární závod Ašský bláteník. Ano tento závod je první letošní novinkou a věřte, že tady jsou slova zbytečná … velké množství startujících ve všech kategoriích na krásných tratích. Kdo se bude chtít přesvědčit, tak 16.4.2022 hurá do Aše.

Ašský Bláteník 2021

Druhým závodem je již stálice v Poháru PerunaBřezovský Bike … letos v klasickém termínu … (už nemusíme šíbovat s termíny kvůli vládním opatřením) tak 14.5.2022 v Březové u Sokolova na „viděnou“.

Březovský Bike 2021

Červen je tradičně „našvihanej„ … co víkend to závod,  bude na Vás, jestli  zatnete zuby a vydáte se na všechny a pořádně si je užijete … 🙂

V sobotu 4.6.2022 nás čeká další novinka, kterou pořádá TJ Radon Vysoká Pec. Tento lyžařský oddíl má super reference na závody, které v minulosti i v současnosti pořádal , osobně se moc těším.

Následuje neděle 12.6 .2022, kdy můžete zavítat do Kadaně na 27.ročník  XC Okruhů.

Kadaňské XC Okruhy 2021

Týden na to převezme pomyslnou štafetu Ostrov a závod je podobný tomu v Kadani . To znamená, že budete kroužit na loukách za  nemocnicí (i když pořadatelé hlásí také drobné změny) na Ostrovském Poháru.

No a víkend před prázdninami se uvidíme na loni velmi zdařilém podniku v Chomutově. Závod HoryDolyBike s pěknými dětskými tratěmi a delším okruhem pro dospělé se uskuteční 25.6.2022 v areálu Domovina.

Hory Doly Bike 2021

V červenci budeme odpočívat, abychom v srpnu vyrazili na Wembloudovy Hrby do Klášterce nad Ohří. Ten je naplánován na 13.8.2022.

Na konci srpna se měl  konat v areálu autokempu v Prunéřově  závod Hasištejn Bike. Pořadatelé tohoto závodu si dávají letos „voraz“. Budeme si přát, aby zmobilizovali své síly, a budeme doufat, že se tento krásný a náročný závod uskuteční v dalším ročníku.

V září zavítáme podruhé do Aše na  Antal Bike. Kdo bude chtít kroužit v lesích okolo malebné rozhledny Háj, tak 10.9.2022  může vyrazit. 🙂

Antal Bike 2021

Týden na to, tedy 17.9.2022,  bychom měli pod dvou letech zavítat na Mariánskou na závod Kolem Vlčího Hřbetu a „závírákem“ sezony bude opět klasika Cestou pěti potoků. Tento závěrečný podnik má své datum 15.10.2022.

Cestou Pěti Potoků 2021

O tom, který závod bude „mistrovským“, ještě rozhodnutí nepadlo … stejně tak, jako co bude výhrou motivační soutěže.

Budeme  vás průběžně informovat.

Tak to by zatím bylo … 🙂

Perun s Vámi….

Pořadatelský team