Závod cejtů …

Kdo jste nepřišel v neděli na Kadaňské XC Okruhy, tak jste přišli, jak řekl malej Fabík Wembloudů, o ZÁVOD CEJTŮ …

Počasí …

Předpověď na víkend, a hlavně na neděli, nebyla vůbec dobrá … spíš hóóódně mizerná, ale každým dnem to vypadalo lépe a lépe. V sobotu jsme váhali, zda vytáhnout odpoledne celý cirkus na Úhošť, dokud je ještě relativně sucho, nebo to nechat na nedělní brzké ráno. Nakonec to byl kompromis, v sobotu se to natahalo nahoru, postavily se stany, přijela hlavní část Jirkovkých jídelny a registrace se stavěla až v neděli ráno, kdy počasí vypadalo rozumně. Sice trochu dál jemně pršelo, ale na Úhošti zatím nic a dokonce vykouklo sluníčko zpoza mraků.

Ranní pohled na Úhošť … zatím bez deště … ještě chvíli …

Tak děti to sice neměly zadarmo, a bláto a déšť si užily, ale hlavní divadlo přišlo až na dospělácké kategorie.

Dětské kategorie …

Závody začaly již tradičně malými odstrkovadly, kdy si malí bikeři museli skousnout nepříjemnou blátivou rovinku po kamení a jemně do kopečka. Pak už to šlo ráz na ráz, jedna kategorie stíhala druhou … pak dešťová přeháňka, kdy se každý, mimo pár tvrďochů, snažil schovat pod nějaký stan …

Malá přeháňka … ale to už stejně byli všichni mokří …

a pak další kategorie. Celkem se přihlásilo 68 dětí a kvůli hodně nabité kategorii M10, se raději jely kategorie MZ8 a MZ10 samostatně. Navíc do našich končin zavítalo několik zahraničních závodníků, aby si poměřili síly s našinci … a zadarmo to nedostali. I kategorie MZ12 a MZ14 byly hezky obsazené, a tak bylo na co koukat.

Kategorie MZ10 připravená na startu …

Po dětských závodech si děti ještě zajeli loňskou novinku a sice štafety, kdy v 3 členném týmu musí být alespoň jedno děvče, a z kategorie MZ14 může být ve štafetě jen jeden biker. Nakonec se posbírali závodu chtiví bikeři a bikerky a dali dohromady 7 štafet. Musíme uznat, že Cykloteam Ostrov dodal na štafety nejvíc dětí … inu, asi nějakej dobrej oddíl, no.

To už jsou MZ12 a MZ14 na startu …

Ženy, mladí a ti zkušení …

První závod dospělých předpovídal v kategorii M18, že už se bude na dlouhém okruhu jednat o velmi dobré časy, i když na záda těm nejlepších mlaďochů šlapal Jarda Přibyl s Láďou Bodó z M50 a Martina Urbanová z kategorie Z20.

Mladí dravci vpředu, zkušení bikeři vzadu … a ženy někde mezi tím …

Bráchové Vaněčkovi si v polovině závodu každý vezl na zádech jednoho němce, a tak se čekalo, komu dojde prvnímu … Nakonec Lukáš se odpoutal od Toni Albrechta a Adam od svého Maxima Glocknera … a kdyby se jelo možné ještě jedno kolo, tak by Adam pravděpodobně atakoval i 3.místo.

Vítezný Lukáš ve skvělém čase 0:34:47 (5.okruhů)

Cejti …

Nejsilnější závod kategorií M20, M30 a M40 začal pořádným slejvákem a uvažovalo se i o zkrácení trati jen na 6 kol místo 8 plánovaných, ale bikeři si jednohlasně řekli, že si to sem přijeli užít, a tak chtějí svých 8 kol … za mne osm nekonečných kol v dešti, blátě a loužích …

Nejsilnější kategorie M20, M30 a M40 na startu …

Start byl hodně svižnej a byla to vlastně poslední chvíle, kdy bylo poznat, kdo je kdo … pak přišly pády a podle částí mnoha těl obalených bahnem jich nebylo málo … a pak padla památná věta závodu, kdy malej Fabík Wembloudů řekl:

To je závod CEJTŮ …

A skutečně, pak už jezdili jen čerti, a někteří pěkně rychlí čerti …

Jan Wolf jako nejrychleší čert téměř celý závod … mimo pár metrů po startu …

A pak už jezdil jeden čert za druhým …

Čert Lukáš Šustr … měl blíže spíš k smrťákovi …

Jen jeden čert bral nepovolený doping a potajmu usrkával nějaký zlatý mok, jen se nám nepodařilo zjistit, jaká že to byla značka.

A zase Ríša … s bahnem na zádech … a pivištěm u huby …

A bylo hůř …

Co se týkalo počasí, tak už bylo jen hůř, ale na druhou stranu, jak řekl do mikrofonu Márvy (Vojta Marvan), byl to opravdu silný zážitek a myslíme si, že vůbec ne špatný. Musíme poděkovat všem bikerům a bikerkám, malým i velkým, poprali se s počasím a tratěmi úplně skvěle a hlavně … přes mnohé pády se nikomu nic nestalo. Opravdu velké díky a tuto neděli se těšíme v Ostrově na dalším závodě, Ostrovské XC Okruhy 2020.

A samozřejmě už jsou k dispozici i výsledky z tohoto závodu, tak se mrkněte. Fotky budou brzy následovat. 🙂

Tým Poháru Peruna

Poznámka: Byl nalezen modrý skládací deštník, tak pokud by ho někdo sháněl, je k dispozici u registrace nebo napište.