Wembloudovy Hrby 2010

Dalším závodem Poháru Peruna byl 2.ročník Wembloudovo Hrbů. O tom, že je Wembloud schopný pořadatel všechny přesvědčil hned ráno, když si u boha Peruna sám vymodlil božské počasí. Ani teplo, ani zima, bez deště, trať pokropená z předchozí noci, takže se neprášilo, do toho příjemný vánek z hor – může být něco lepšího?

 

Vše načal, jako již tradičně, Pohár Peruna Junior. Ti nejmenší závodili na bezpečném okruhu v areálu „Oudaplacu“. Kategorii MZ6 ovládla domácí Barča Šindelářová před Honzou Podzimkem a Václavem Jírovcem. O tom, že domácí závod si v kategorii M10 nenechá vzít Marcel Červenka nikdo nepochyboval a tak Marcel zvítězil s náskokem přes 1 minutu Borkem Vodrážkou a Lukášem Vaněčkem. Anežka Himmlová pro změnu vyhrála kategorii Z10, když za sebou nechala Elišku Nezbedovou a Sáru Oršuliakovou. Zatímco v holčičí kategorii do 14 let si suveréně počínala Klára Šabaková, která s náskokem 3 minut porazila Káťu Mrkáčkovou a Danu Tetivovou, tak kluci do 14 let předvedli krásný souboj, který musel rozhodnout fotofiniš. V něm těsně zvítězil Jaroslav Gut před Vojtou Kočím. 3. místo pak bral Petr Konopásek.

 

 

Ve 14:00 se téměř 100 závodníků a závodnic vydalo na dva 13 km dlouhé okruhy. Již v prvním kopci všem pouskočilo duo domácích – Vojta Marvan a Martin „Wembloud“ Rytych. Za nimi potom jezdila dvojice Dan Dolanský a Petr Ježek. O vítězi závodu se rozhodlo při prvním výjezdu na nejvyšší bod tratě. Wembloud si zahrál na Andyho Schlecka a shodil si řetěz a posledních pár metrů na vrchol musel běžet. Vojta se mírně vzdálil a svůj náskok už jen navyšoval. Do cíle doje v čase 57:24 a vyhrál tak s náskokem téměř 2 minut před ředitelem závodu, za což byl odměněn flaškou whisky Grants a poukazem na 1000kč útraty v místním baru „U Sucháče“. Zřejmě si tak Wembloud připravuje pozici pro další rok…

 

 

Na 3.místě dojel Dan Dolanský a brambora patřila Petru Ježkovi, který však vyhrál kategorii juniorů.

 

V závodě jsme viděli několik vynikající až překvapivých výkonů. Jedním z nich je určitě výkon čtvrtého v kategorii M30 – Martin „Bidpaj“ Šindelář skončil těsně pod bednou a s tím rozhodně moc lidí nepočítalo – že by návrat starých časů? Karel Krejčí pro změnu ukázal, že se stále může měřit s mladšími závodníky. Vítěz kategorie M50 dojel celkově na 10.místě a porazil např. všechny závodníky kategorie M40.

 

Wembloudovy Hrby 2010 from Pohár-peruna.cz on Vimeo.