Wembloud a cyklistika měli narozeniny na dráze

Oudaplac v Klášterci nad Ohří hostil již po čtvrté mimořádnou událost. Nejenom, že zde Wembloud slavil svoje narozeniny, ale hlavně se konal další ze závodů Poháru Peruna – Wembloudovy Hrby. Celá akce letos získala opravdu epický nádech – dětské závody v krásném prostředí s mnoha diváky, hlavní závod za ideální počasí s luxusním sjezdem na závěr, nádherné vyhlášení a jedinečná afterpárty s živou hudbou.

[dropcap style=“1″ size=“3″]JUN[/dropcap] Perun Junior měl k dispozici perfektně připravenou trať v okolí areálu. Starší kategorie si pak zkusili ostrý okruh hlavního závodu. Po Partyzánu se Perun smiloval a nastavil počasí dle přání většiny závodníků.

O zápolení dětí se dočtete více až se zveřejněním oficiálních výsledků.

Za pompézní vyhlášení s výbornou kulisou a vítěznými tričky pro šampióny jednotlivých kategorií si Wembloud a jeho crew zaslouží mimořádné poděkování a panáka od každého rodiče (můžete splnit na Perun Bike Campu).

[jcarousel source=“post“ link=“image“ size=“100×100″ limit=“8″ items=“5″ speed=“400″ margin=“10″]

 

[divider top=“0″]

 

[dropcap style=“1″ size=“3″]PP[/dropcap] Ve 14:00 se do boje pustil peloton hlavního závodu. Změna na trati, kdy se před závěrem objevil nový „smrtelný“ výjezd a hlavně dlouhý technický sjezd byla ku prospěchu. Ačkoliv jsme viděli několik dechberoucích pádů, tak díkybohu všichni přežili. (co je pod 5 stehů se nepočítá). Všem přejeme rychlou rekonvalescenci a návrat na závodní tratě!

Závěrečný sjezd byl opravdu lahůdkou
Závěrečný sjezd byl opravdu lahůdkou

Od startu udával tempo domácí Vojta Marvan, se kterým dlouhou dobu držel basu junior Josef Blažek (TJ Stadion Louny). Tato dvojice se vzdálila všem a rozdělila se na nejvyšším bodě tratě zhruba v půlce prvního okruhu. Vojta si v tu chvíli jel svůj závod a navyšoval náskok. Na 3.místě se neskutečně držel Wembloud. Zkuste si organizovat závod a následně na něm ještě závodit – těžká úloha! Bylo však jasné, že při závodě k narozeninám žádné dárky nedostane.

2.místem v M30 pak překvapil Dan Jobb (Nevix). V M40 jsme byli svědkem školy rychlé jízdy od Zdeňka Stiebera (Toyota Dolák Racing Team), který ukázal, že hranice výkonů v této kategorii se dá posouvat výše a výše v celkovém pořadí.

V ženách měl závod poměrně jednoznačný průběh – již od začátku se ostatním vzdálila Anička Jonášová (Kebek) a ačkoliv se ostatní a  především druhá Alča Kelbichová snažila, nedovedla její náskok stáhnout.

Po korunovaci nejlepších se připravila kapela NEXT Company a Šťastnej den. Cyklisté, ale i další příchozí, se bavili až do pozdních nočních hodin a proběhlo také pár zásadních mačů ve stolním fotbálku. Vše bude mít dohru již za necelý měsíc na Perun Bike Campu.

[list style=“arrow“] [/list] [media url=“http://www.youtube.com/watch?v=xHSuBbqI_mQ“ width=“600″ height=“400″]