Wéháčka po dvanácté … pán s kladivem přišel.

Letošní ročník Wemblouďáků, byl lehce ovlivněn koronavirem, ale jen v přípravné fázi závodu. Ještě pár týdnů úřed závodem jsme nevěděli, zda budeme něco pořádat. Do toho změna termínu, z technických důvodů a bylo vymalováno. Naštěstí nám ve Sweepsport vyšli vstříc a spíchli nám alespoň trika pro vítěze … na dresy už nebyl čas … a vlastně letos ani prachy. Sice se nám letos, díky přátelům, kteří chtějí náš závod podpořit, povedlo dát dohromady solidní částku, přesto bez dotací od města, cosi chybělo.

Na startovní čáře je kategorie MZ8 …

Týden před závody pracoval pořadatelský tým (Sláva Sklenář, Martin Kříž a Olda Huja), na přípravách všech tratí se sekačkami a křovinořezy a myslím, že odvedli víc než skvělou práci. V pátek se pak opět tito tři, spolu s Vláďou Duškem a Skalim sešli k označení tratí mlíkem a fábory. Vzhledem k tomu, že jsme museli trať změnit kvůli krávopasení na loukách okolo Louchova, bylo značení maličko obtížnější.

Kategorie MZ12 se chystá na start …

Na závod samotný, nám letos počasí vynahradilo loňský studený ročník a seslalo na nás solidní dávku slunečních paprsků. V dopoledních hodinách to bylo snad o trochu snesitelnější a zaplaťme přírodě za to … i tak to bylo pro děti a mládež náročné. Naštěstí se všichni mohli ihned po vyhlášení všech dětských kategorií ochladit v pěně a sprše, kterou domluvil pan Lukáš Máslo Spáčil, se sborem dobrovolných hasičů, města Klášterec nad Ohří.

Pěna byla pro děti úžasným spestřením …

Na 3 skákací hrady, bylo sice vedro, ale to dětem pramálo vadilo … furt bylo plno. Po areálu pobíhaly děti s pomalovanými obličeji, od paní Schweighoferové z Ostrova a všechny vypadaly dost spokojeně … a vovo voto přeci jde.

… a nemohli si ji všichni pořádně užít … i někteří dospěláci …

Ve dvě hodiny odpoledního středoevropského času, byl odstartován hlavní závod, pro všechny dospělé kategorie Perunova Poháru, na 2 okruhy, po lesních cestách a polích,  mezi Kláštercem, Louchovem, Ciboušovem a Petlery. Mooooc pěkný okruh, kluci vymysleli … obzvlášť stoupající louka do Louchova … ta byla nejvíc vypečená (doslova). Stoupaní, beze stínu, bez větru, teplota nad 30°C … na zdechnutí. Spolu s dospěláky PP startovali také závodníci do 14 let, v závodě na 1 okruh, společně s příchozími kolečkáři, kteří nejezdí tak pravidelně a cítí se na 1 okruh. I ti, si to podle nás užili dosyta (dle spotřeby vody a kofoly v cíli).

Masa hlavního závodu se formuje na startu …

Od startu závodu, se na čele usadila silná čtyřka Hnízdil Teamu (kluci Vaněčci, Havran a Máca). Sekundovat se jim snažili další 4 závodníci (Jéža, Wembloud a další týpci vodjinud). Cca v půlce 1.okruhu se bohužel povedlo několika borcům z prvích pozic zakufrovat, a tak já osobně projížděl mezičasem na 4.místě (akorát jsem to nevěděl). Když se kolem mně prohnal Jéža, jak kolem patníku, trochu mi to vzalo morál, pak Vaňous a další a další … no pán s kladivem přišel, ne, že ne. Nová trať byla poměrně zajímavá a náročná, asi ji budeme aplikovat i nadále. Myslím, že ač pár lidí bloudilo, ve finále si to všichni užili.

Vítězný sjezd vítězného Márvyho (Vojta Marvan) …

Vítězně projel cílem Vojta Marvan, jen kousek, před Peťou Ježkem … bloudění je svinstvo. Polepšíme se … fakt.

Sjezd stíhajícího Jéži (Petr Ježek)

Celý den byl z mého pohledu fantastický, nikdo se nezrakvil, nikdo se nehádal, rodiče byli ukáznění a děti si to užily. Afterparty byla slabší, ale … pár překvapivých závodníků tam bylo. Takže super.

Moc, moc, moc děkuji všem, kdo se jakýmkoli způsobem zůčastnil. Z mé strany to bylo letos slabší a o to víc se klaním všem, kteří zařizovali, dělali a dělali a dělali……musím (chci) všechny jmenovat, takže …

Díky všem mým přátelům … jmenovitě:

  • Sláva Sklenář, Martin Kříž, Jiřík Skalecký, Vláďa Dušek, Oleg Huja, Venda Podaný … za všechny přípravy i likvidaci škod.
  • Nikolka Křížová, Šárka Hujová … za spolupráci v kanclu, pomoc při předávání cen a sundavání čipů.
  • Děda Venca Vašuta, Jana Oudová … za perfektní přípravu areálu, vydávání pití a jídla a obsluhu všech alkoholiků, za dobroty z grilu.
  • Zdeňka Máslovka Spáčilová … za těstoviny, co se nelepí.
  • Jirka Skalpi Šťovíček … za lékařskou jistotu.
  • Honza Jansa … kancelář, registrace, výsledkový servis.
  • Volfíci … za bezchybnou časomíru.
  • Oko 1 … za krasný záběry.
  • Všem co jste u nás byli….za to, že jste u nás byli.

Spešl thanks … Lukáš Máslo Spáčil … ten dokáže všechno.

Po startu hlavního závodu …

Chtěl bych zvlášť poděkovat přátelům, kteří nás podpořili … Vilda Chrvala (autodoprava a bagropráce), Pišta Málek (MLK Stavebni), Jana Oudová (Kabel 1 Internet provider), Ála Beránek (ALBE technik s.r.o.), Skiareál Alšovka, Máslik a Zdeňka (Krušné na kole), Jarda Dubský (SupCon s.r.o.), Robert Zuth (autoservis Sud), Petr Prokeš (Sweepsport), Jirka Šťovíček (Sorelia s.r.o.). Deft s.r.o.

Bez všech těchhle lidí, by nebylo nic … děkuji, děkuji, děkuji … moc děkuji

Bloud. Wem Bloud