Výsledky WH2019

Tak velice povedený závod Wembloudovy Hrby 2019 je za námi a můžeme se mrknout na výsledky a fotografie …

Ráno

Tak budíček byl po půl šesté, něco do žaludku, rychlá koupel, abych nesmrděl bikerům pod nos, a hurá do Kadaně pro přívěs s tím mým cirkusem. Na místo jsem dorazil před sedmou a Wembloud (Martin Rytych) už tam vyšíval … a vůbec nevím od kolika. A tak jsem začal klasicky vybalovat a skládat všechny ty krámy na registraci, abychom byli v 08:30 připraven na nápor bikerů …

Ráno … klid před bikerskou bouří …

Počasí

No předpověď byla přímo skvělá, kolem +25°C a možná déšť ve večerních hodinách, ale skutečnost byla poněkud jiná. Nevím, jestli to bylo blízkostí Krušných hor, nebo jen tím, že se příroda vykašlala na předpovědi meteorologů. Bylo jen kolem +16°C, chvilkama, když vysvitlo sluníčko, i tepleji, ale přesto jsem musel obléct mikinu … chvílemi hrozil i déšť mrholením, a nekonec to bylo bez deště. Dokonce se pořadatel rozmýšlel, zda mají vytvořit hasiči pěnu pro děti v takovém počasí, a tak nechal hlasovat … naštěstí hasovali jen děti bez rodičů, a tak pěna byla a děti si ji opravdu užili.

Užívali si pěnu i opravdu Ti nejmenší …

A nejen malí, ale i odrostlejší bikeři z Cykloteam Otrov v pěně celou dobu řádili … jen nějak zapomněli odložit kola, a tak nevím, jak je doma pochválí … 🙂

Kdo z bikerů může říci, že se na kole prodíral pěnou …

Závody

Konečně začínali po osmé chodit první bikeři na registraci a začal ten klasický závodní šrumec. Trať pro děti vedla klasicky okolo zázemí závodu po okruhu cca 1.200m dlouhém, jen kategorie MZ6 měla tento okruh zrácený. Vše šlo hladce, jedna dětská kategorie stíhala druhou a závod krásně odsejpal, jen u kategorie MZ12 se to zašprclo … na startu chyběla Anička Havelková z týmu Hiero Racing Team … jela se před závodem sklouznout se svou kolegyní Barborou Dvořákovou, na její trati MZ14 … což byl jeden dospělý okruh 13km se slušným převýšením … a bylo to velké sousto, a tak se vrátila pozdě a v půli závodu plynule vplula na trať a závod dokončila kompletně vyčerpaná.

Start kategorie MZ8.

Ale protože děti obecně, a Anička zvlášť, regenerují opravdu rychle, jela Anička i závod MZ14 s Baruškou, protože jí to kroužení samotné po trati MZ12 nebavilo. Kategorie dospělých byly taky pěkně obsazené, a tak do závodu vyrazilo ve dvou vlnách celkem 81 dospělých bikerů. Jeden dětský okruh pro diváky a pak na velký okruh přes silnici a dál do lesa. V čele vyrazili z dětského okruhu horcí favorité Márvy (Vojta Marvan), Pavel Linet, Šusty (Lukáš Šustr), Fába (Ladislav Fabišovský), Lukáš Vaněček, Michal Dvořák a další … Wembloud (Martin Rytych) vyrazil na trať jako poslední i s píšťalkou na krku pro varování ostatních, aby mu šli z tratě … dokonce se z posledního místa prodral na celkové 17.místo a to stihnul ještě na kole telefonovat do depa, že ztratil bidon, tak ať mu přinesou k cíli nový. A že ten telefonát nebyl krátký … má totiž pěkně povídavou segru no … 🙂

Malá část fandících diváků …

Do cíle hlavního závodu dorazil první v čase 0:59:29 trochu podle očekávání Fába (Ladislav Fabišovský, M30) s více než minutovým náskokem před druhým Pavlem Linetem (M30) a překvapivě třetím mlaďochem Lukášem Vaněčkem (M18). Až bramborovou pozici si vybojoval Márvy (Vojta Marvan, M30), a tak to vypadá, že drzé mládí odstrkuje do pozadí zkušené stáří. A klobouk dolů před veteránem Jaroslavem Hrubým, který se svým ročníkem 1955 skončil na úžasném celkovém 25.místě a vyhrál svou kategorii M60, ale pár sekund za ním dojel stejně úžasný Jirka Toms a byl v kategorii M60 na druhém místě. Myslím, že to byl po všech stránkách skvělý závod.

Transparent seriálu závodů …

Parťáci

Pak už se všichni těšili na vyhlašování výsledků a dekorování vítězů … toho se ujali Martin Pešek a ředitel závodu Martin Rytych … nějaké to pivko a klobásu, a hlavně dlouhou relaxaci po závodě. Ani nevím, jak dopadla regerace sil na Áfterpárty … No a pak už jen balení a úklid … já mám obrovské štěstí, protože mám svou osobní balící partu, jejichž rychlost při balení by se dala bez nadsázky srovnat s rychlostí Fáby (Ladislav Fabišovský) na trati, takže moc díky parto. Pak jsem měl trochu kecavou … ale přerušil to nový druh živočicha, kterého jsme jen náhodou objevili na konci závodu … jedná se o neškodný druh Povaleče Bikového Obecného. Velice kvalitně poválí všechno, co se mu dostane pod tělo, jen u toho vydává trochu hlasitý zvuk podobný řehtání koně.

Povaleč Bikový Obecný – několik exemplářů tohoto vzácného živočicha …

Chtěl bych moc poděkovat všem, kdo opět přispěli na Zelího, o kterém stále píšeme v našich článcích. Určitě to pro něj bude velice příjemná pomoc od bikerské obce, jste prostě skvělí. Moc mne také potěšilo, že se ke mě přihlásili osobně úžasní rodiče Vítka Žďárského, který se rychle zotavil po nepříjemném pádu na Kláštereckém Pekláku 2019, o kterém jsme psali v jednom z minlých článků. Teď už zase  závodí, což je skvělá zpráva, že na nás a hlavně na bike nezanevřel.

A nějaká data ze závodu :

  • bylo celkem 159 závodníků, z toho 81 dospělých
  • nejstarší závodník byl nestárnoucí Vladimír Dušek, ročník 1951
  • nejmladší závodnicí byla Získalová Dorothea, která měla v den závodu přesně 2 roky

Už jsou první fotografie ve fotogalerii závodu a hlavně, na co čekáte všichni, od rána už jsou k dispozici i výsledky  závodu.

Budeme se na Vás těšit na dalším závodě, což je 07.09.2019 závod Cannondale Hasištejn Bike 2019 v Autokempu Prunéřov.

Perun s Vámi …

Honza