Výsledky BB 2018

Máme za sebou druhý závod této sezóny a musíme říci, že byl opravdu krásný a taky těžký. Dětské tratě vedly okolo zázemí závodu a nejhezčí, a také nejtěžší, část vedla stejně jako v loňském roce lesem pod zázemím závodu po kořenech a kamenech. Malí bikeři se museli krátce po startu vydrápat se svými koly na kopec do lesa. Občas se některý malý závodník nedokázal poprat s náročnou tratí a spadl. V té chvíli jim některý rodič nebo divák pomohl postavit kolo, protože se za nimi hnali další malí závodníci. Dramatický start závodu zažil nejmenší biker, když se mu na startovní rovince zaseklo zadní kolo a musel tak statečně doběhnout závod po svých.

Zrádná trať v lese po zázemím.

Závod dospělých odstartoval hromadně od parkoviště u areálu po šotolinové cestě směrem do kopce k lesu. Mysleli jsme si, že táhlý dlouhý kopec oddělí ty rychlé od slabých, ale do pravé zatáčky na kopci jel prakticky celý peloton pohromadě i přes tu šílenou rychlost. V prvním kole se z lesa do areálu závodu přiřítil Márvy (Vojta Marvan) a doslova na zádech mu jeli další dva rychlíci. S odstupem několika desítek metrů pak stíhal vedoucí skupinku Fába (Láďa Fabišovský). Také dospělí si projeli část dětské tratě v lese pod zázemím závodu, takže bylo na co koukat.

Mezi kameny první a druhý závodník v prvním kole.

Jako první dojel do cíle Filip Eberl (X-Team Bano K.Vary) ve skvělém čase 1:07:21. Nejrychlejší ženou byla na kratší trati Dana Kopecká (Team Bike Březová) v čase 0:43:54.

Start hlavního závodu.

Neslyšeli jsme žádné negativní připomínky k tratím, právě naopak. Tratě byly sice těžké, ale drtivá většina závodníků si je pochvalovala. Na závěr pro Vás máme výsledky dle  /  a také celkové výsledky POHÁRU PERUNA 2018 po druhém závodu dle . Doufáme, že se k nám dostanou i fotografie nebo videa ze závodu, abychom je mohli vložit na stránky. Nevím, jestli jste si všimli, ale dětské závody se jely o mistrovské dresy, které se opravdu povedly.

Mistrovské dresy.

Míra Mottl, který měl úrazem v oblasti ramene na minulém závodě, je prý již v pořádku po operaci, ta doufáme, že bude brzy v pořádku a uvidíme ho znovu na kole.

Těšíme se na Vás na příštím závodě, což jsou Kadaňské XC Okruhy v nádherném prostoru chráněné oblasti u Kadaně.

Perun s Vámi …