Rubárna zrušena, Giro připraveno!

Nadcházející 8. ročník Poháru Peruna bude ve znamení několika změn.V loňském ročníku jsme kvůli slabší účasti něžného pohlaví sjednotili ženské kategorie. Přes relevantní připomínky a diskuze jsme se rozhodli stávající model ponechat a minimálně ještě v ročníku letošním a budeme s napětím očekávat, zda-li se povede návrat na tratě bikerkám, které se momentálně více než na trénink soustředí na své mateřské povinnosti.

Vyslyšeli jsme připomínky a letošní Pro Corde Triatlon bude hodnocen dle klasického bodového klíče jako ostatní závody seriálu, nicméně 10ti bodová prémie pro každého, kdo se Triatlonu zúčastní zůstává nadále!  Tento závod si tedy rozhodně nenechte ujít a dobře se na něj připravte. 🙂 Další „novinkou“ bude návrat k původnímu způsobu startování.  To znamená, že hromadný start bude nahrazen startem intervalovým.

Tou nejzásadnější a last minute změnou bude neuskutečnění „Husté Rubárny“. Pořadatalé k  tomu mají osobní důvody a pro letošní rok si dávají pauzu. Budeme jim přát, aby dobře zrelaxovali a příští rok uskutečnili pořadatelský comeback!

Mistrovský závod Poháru Peruna se letos pojede v rámci Vejprty Tour. Mistrovství Juniorů se pak uskuteční v areálu pod Úhoští v rámci Kadaňského XC.

Pohár Peruna začíná již příští víkend – projížďka trati Perštejnského Gira ukázala, že je závod připraven. Trať suchá, kopce strmé a po zimě mají všichni jistě hodně natrénováno. Těšit Vás může také fakt, že nic těžšího už v letošním ročníku PP nepojedete. 🙂

Těšíme se tedy na Vás 10.5. v Perštejně! 

Pohár Peruna o.s.

 

P.S. Jako zajímavost přidáváme odkaz na fotky z 1.ročníku Perštejnského Gira. Vůbec nic se nezměnilo. 🙂