Pohár Peruna v Krásném Dvoře

Pomohli jsme s registrací a časomírou na 57.ročníku Jarního běhu v zámeckém parku v Krásném Dvoře.

Minulou neděli, přesně 07.04.2019, pomáhal POHÁR PERUNA na běžeckých závodech v Krásném Dvoře, kde zajišťoval registraci závodníků a časomíru tak, jak ji všichni znáte z našich cyklistických závodů. Počasí bylo ráno chladné, teda spíš hodně studené, ale už v 06:00 na nás čekalo asi 5 nebo 6 chlapů, že nám pomůžou s naším cirkusem. A byla i docela ještě tma, ale nálada byla skvělá. Dokonce bych řekl, že nikoho z pořadatelů tato dobrá nálada neopouštěla celý den, což bylo velmi příjemné. Nakonec vykouklo sluníčko a počasí se fakt povedlo.

Jak bývá občas k vidění, našli se tam dva nervózní dospěláci, kteří nám spílali, že dlouho čekají ve frontě, ale nakonec vše dopadlo dobře a drobný skluz byl rychle dohnán. V té chvíli jsem si uvědomil, že by si občas někteří měli vzít příklad z kickboxerů nebo hasičů … Kickboxer trénuje 3-5x týdně a pak vyrazí na závody, které jsou spíše v zahraničí, od Itálie a Polska až po Irsko. Jedou na závody několik hodin, pak se registrují do závodů s kontrolou jejich váhy a výšky, a nakonec čekají dlouhé hodiny nebo i dny na svůj zápas. Když se dočká, zápas trvá několik málo minut a … když prohraje, může jet domů. U hasičů je to podobné, jen závod družstev trvá několik desítek vteřin …

V každém případě se závodu zúčastnilo přes 300 závodníků a co nás hlavně potešilo bylo to, že se tam prosadili i bikeři z POHÁR PERUNA … dokonce i na bedně, takže velká gratulace a nezapomeňte, že za 39 dnů tu máme první závod POHÁR PERUNA, a sice Krušnohorský Marathon 2019.

A na závěr? Prima závody s prima lidmi z pořadatelského týmu, kteří měli skvělou náladu a pořád nám chtěli pomáhat …

Perun s Vámi.

JJ.