Pod Úhoští bylo rušno!

Minulou sobotu pokračoval Pohár Peruna mistrovským závodem pro všechny juniory. Pod mýtickou Úhoští ale závodili také dospělí! Hnízdil Team tentokrát opět posunul laťku v organizaci svého závodu o kousek výše. Možná naposledy.

Na hlavní louce, plné stanů, se to už od rána hemžilo organizátory. Počasí přálo, okruh, lehce vytuněný, nabízel spoustu dívácky atraktivních míst a zároveň nabízel to pravé rychlé závodění.

Po odrážedlech se na trať vydala kategorie do 6ti let. Tomu dominovali sourozenci Štovíčkovi. V závodě kluků do 8 let od startu do cíle vedl Petr Malecha a po právu obhájil titul mistra v této kategorii. V holkách titul získala Barča Jansová.

IMG_1713

Souboje do 10 let už byli pěkně ostré. Kluky vyhrál, ve své premiéře v Poháru Peruna, Patrik Pavlíček a v dívkách zvítězila Adéla Kotlíková. Úspěšná byla také její sestra Eliška, která vyhrála v kategorii do 12ti let. V klučičí kategorii do 12 let pak dominoval Hnízdil Team, konkrétně Adam Vodrážka. V nejstarší juniorské kategorii vládl Lukáš Runt a dívkám vévodila Anežka Ševčíková.

Každý Mistr si přišel svým vítězstvím na mistrovské tričko a samozřejmě zlatou medaily.

Po poledni přišli na řadu dospěláci. Po dlouhé době ženám opět kralovala závodnice Hnízdil Teamu – Lenka Procházková zvítězila jak v Z18, tak i celkově před Martinou Urbanovou.  V M50 to vypadalo na jasný triumf Karla Krejčího, který však díky defektu nedokončil a vítězství tak spadlo zaslouženě Petru Špičkovi. Nejstarším účastníkem byl pak jako již tradičně Vláďa Dušek z M60.

M40 nabídlo krásný souboj trojice Zavadil-Kalabis-Bodó. Nejvíce sil měl v závěru Pippo Zavadil a zvítězil několik vteřin před Jirkou Kalabisem. V juniorech se z triumfu radoval Honza Paul.

V hlavním závodě se sešla kvalitní konkurence a od začátku za to mohutně bral obhájce Pavel Linet. Tentokrát mu konkurencí byl Láďa Fabišovský, který ho v polovině závodu nechal za sebou a dojel si pro premiérové vítězství na této trati. Trojici doplnil na pódiu M30 Martin Rytych. Zkušenější pánové zcela zastínili mladší – M20 dostali naprášeno i přes vítězství Vojty Marvana před Janem Vrábkem.

IMG_2038

Závod měl také jednu nepříjemnou kaňku v podobě pádu Pavla Bociana, který nezvládl jednu technickou sekci a skončil v nemocnici – Pavlovi přejeme brzké uzdravení a návrat na závodní tratě!

19.ročník závodu v Kadani se tedy opět vydařil. Zda se klukům z Hnízdil Teamu v čele s Martinem Šindelářem podaří doklepat snažení do 20.ročníku je zatím ve hvězdách!

Výsledky závodu jsou ZDE.

Fotogalerie :