Po dvacáté cestou pěti potoků

Nejstarší závod na horských kolech široko daleko, nesmrtelná tradice z dílny Jardy Pelešky, peklo i očistec. Cestou pěti potoků je závod, který si zachovává po desetiletí stejnou tvář.

Libor Fišer (19.místo celkově)

V pátek před závodem přešla přes Klášterec průtrž mračen a vypadalo to, že letošní ročník bude trápení, nicméně v den závodu se vyčasilo a podzimní slunce na start přilákalo na 77 bajkerů, kteří byli odhodlaní zdolat náročné 6km dlouhé stoupání.

Na startu bylo hned několik favoritů na vítězství. Určitě mezi největší patřil Vojta Marvan, který je letošní sezónu v místních luzích a hájích téměř k neporažení. Ovšem pro skalp Mistra Poháru Peruna si přijel letos méně závodící Petr Ježek či až ze Slaného Petr Tomek a v neposlední řadě také duo z M30 – Vembloud a Pepa Zavadil.

Od startu se odtrhla právě prvně jmenovaná dvojice. Vojta Marvan si několikrát dokázal vybudovat menší náskok, nicméně Jéža se dokázal vždy vrátit zpět a byla to právě závěrečná sjezdovka, která definitivně rozhodla. Jéža zavelel k útoku a Vojta zlomeně svěsil nohy – vítězem 20.ročníku se stal po právu Petr Ježek!

Zbytek startovního pole přijížděl roztrhaný jako korálky. V boji o 3.místo měl nejvíce sil Petr Tomek ze Slaného. Závod se nevyvedl Vembloudovi, který ač se v technice neuvěřitelně zlepšil, tak dovedl nepříjemně upadnout do kopce a závod dokončil až na 8.místě. Kdo naopak překvapil byl na 7.místě první junior Jára Vojíř, který dojel nedaleko za týmovými kolegy z Hnízdil Teamu Lukášem Šustrem a Péťou Šulcem

. Těsně za hranicí první desítky dojela také vítězka žen Hanka Ježková, nicméně  2.místem si pojistila celkové vedení Anna Jonášová, která míří za celkovým triumfem v Poháru Peruna 2012. Vyhlášení proběhlo za pomoci tradičního rituálu – přečetl se každý, kdo dojel a potleskem mu byl vzdán hold ostatních. [list style=“arrow“]

[/list]