Peklák a Sportu otevřeno

Nový závod Klášterecký Peklák bude i součástí projektu sportovního dne města Klášterce nad OhříSPORTU OTEVŘENO.

Jak jsme Vás již informovali v dřívějším článku, bude se v Klášterci nad ohří konat zbrusu nový cyklistický závod Klášterecký Peklák v prostoru nad Satankou.k který bude součástí sportovního dne města Sportu Otevřeno. O co se jedná? Jde o ucelený jednodenní program, který otevře veškerá možná sportoviště ve městě veřejnosti, v některých případech se zámými osobnostmi. Ve skateparku bude Michael Beran, profesionální jezdec BMX. Měl by se objevit i skikrosař Tomáš Kraus a místo legendárního dominátora Dominika Haška by se měl objevit neméně známý hokejista Jiří Šlégr. Mladí sportovci si tak budou moci vyzkoušet na 22 druhů sportů a jedním ze sportů budou i horská kola, kdy se cyklistické závody poprvé podívají na kopec nad Satankou, známý jako lesík. Tam se bude konat závod horských kol, který bude zařazen i do seriálu závodů POHÁR PERUNA.

Seznam sportů a sportovišť …

Do závodu se mohou přihlásit všechny děti bez rozdílu stupně zdatnosti, protože tratě nejsou nijak záludné a těžké, vyjma jednoho místa na kamenech, které ale bude možné objet sice jednodušší ale delší cestou. Takže si mohou své síly a dovednosti porovnat úplní začátečníci i zdatní hobíci. Zázemí závodu bude na louce vedle Satanky jak je patrné  z mapky všech sportovišť.

Mapka sportovišť ve městě …

Jak jsme již psali, organizátoři připravili pro malé závodníky tři okruhy :

  • Minipeklíčkový okruh dlouhý asi 100m pro kategorie MZ6
  • Malý pekelný okruh dlouhý 376m  s převýšením 21m pro kategorie MZ8 a MZ10
  • Velký pekelný okruh dlouhý asi  713m s úřevýšením 22m pro kategorie MZ12 a MZ14

Jak je vidět, nejedná se o žádné velké stoupáky či strmé sjezdy, ale půjde spiše o rychlost na lesních pešinách, takže neváhejte a přihlašte se do závodu na stránce Kláštereckého Pekláku. Pro jistotu přikládáme znova mapku místa konání.

Pořadatel má již za sebou první vyčištění a úpravu tratí, takže se máte na co těšit. Navíc si můžete vyzkoušet i jiné sporty v průběhu celého dne. Více informací pro Vás přineseme ještě před konáním závodu, a tak nás sledujte na našich stránkách.

Perun s Vámi.