Novinky z Poháru Peruna

Všechny legendární seriály cyklistických závodů v ČR již nají své kalendáře závodů hotové a zveřejněné. Pořadatelé Poháru Peruna si dávají vždy malinko načas. To proto, abychom vyladili termínovku s co nejméně kolizemi. Všichni víme, že to není jednoduchý úkol, protože se každý víkend odehrává po celé republice spousta parádních akcí a závodů. Takže sláva .. kalendář legendárního Poháru Peruna, který nakráčel do dvanáctého roku své existence je na světě. 🙂

Čekají Vás některé novinky. Chomutovští pořadatelé, vedení Honzou Králem, přesouvají svůj cirkus z Lesné do nížiny a přislíbili zbrusu nový závod. Doufáme, že bude zajímavý a obloukem se mu vyhnou škodiči, kterým vadí v lesích značení a všichni zdárně dorazíme do cíle.

Do seriálu se vrací Ostrovské XC, které už před lety hostovalo. Tady to není úplná novinka, ale spíš osvěžení. Ostrovští trať jejich závodu lehce „upravili“ a věřte, že k lepšímu.

Pokud se bude někdo ptát, zda letos budou Drmaly, tak nebudou. Necháme je v záloze, do případných dalších ročníků. Honza Tóth je plně zaměstnán Ultramaratonem Chomutov-Harrachov a Mezihořím.

Mistrovského závodu Perun Junior se zhostí Březovský Bike a dospěláci se pak potrápí začátkem září na trati v údolí Prunéřovského potoka v závodě Hasištejn Bike.

Jenom pro zajímavost, desáté narozeniny oslaví letos Wembloudovy Hrby a zároveň s nimi Vejprty Tour.

Diskutovalo se i o podobě nových medailí, takže skvělá zpráva hlavně pro dětské závodníky, na některém ze závodů MEDAILE určitě budou!!!

  • Kalendář závodů Poháru Peruna – Dospělí
  • Kalendář závodů Poháru Peruna – Děti

To je pro zatím malá ochutnávka z letošních novinek, další se chystají a budeme Vás postupně informovat..:-)

Perun s Vámi…