Ne každá 13 je smolná …

V sobotu 14.8.2021, se na RC dráze nad Káštercem uskutečnil 13.ročník závodu na horských kolech, s názvem Wembloudovy Hrby.

Celkový počet startujících atakoval hranici 150 lidí, od dětí na odstrkovadlech ve věku, kdy ještě neumí pořádně chodit, až po velmi zkušené muže takového věku, kdy už zase nemohou pořádně chodit. Ovšem ani jedné kategorii to nepřekáží v tom, jezdit na kole bravurním způsobem a podávat výkony hodné obdivu a smeknutí klobouku.

Kategorie nejmenších … odstrkovadla …

V 10.00 hodin odstartoval celý sportovní den závod dětí na odstrkovadlech, který je vždy tou největší zábavou pro pořadatele. Následovaly dětské kategorie, odstupňované po dvou letech, do 6, do 8, do 10, do 12 let. Každá kategorie měla trať těžší se vzestupným věkem.

Po odzávodění všech dětských kategorií následovalo vyhlášení vítězů těchto kategorií a medailový ceremoniál, pro první 3 v každé kategorii. Po odjetí jednotlivých kategorií, měly děti možnost dalšího vyžití, na skákacím hradu, spousta z nich využila malování masek na obličej a vrcholem doprovodného programu, byla hustá, voňavá pěna, vytvořená kláštereckými hasiči, kterou si neuvěřitelně užily snad všechny zúčastněné děti.

Vyhlášení nejlepších štafet …

Celé toto dětské závodní dopoledne se odehrálo v areálu RC dráhy (Oudaplacu) a velký dík za vše, patří firmě Kabel 1, Jirky a Jany Oudových, bez kterých by nic z toho nebylo možné.

Před startem hlavního závodu …

Hlavní závod odstartoval ve 14:00 CET, v prostoru startu a cíle dětí, t.j., na Oudaplacu. Všechny kategorie byly na trať vypuštěny společně a to včetně kategorií příchozích a kategorií do 14 let, kteří soupeřili na jednom lesním okruhu o délce cca 12,5 km. Ti ostatní absolvovali okruhy dva a tak hlavní závod měřil 25 km. Závodní okruh je veden z 99,9% v terénu a je celý tak nějak z kopce, do kopce … ve své podstatě, není si kde odpočinout. Letošní ročník byl opět velmi teplý a tak by se nebylo čemu divit, kdyby někdo kleknul na vedro, ale naštěstí se nestalo. Nikdo se ani nezrakvil a nedošlo ani k žádnému konfliktu, takže 13.ročník smolný rozhodně nebyl. V závěrečném sjezdu byla opět báječná divácká atmosféra, která člověku dodala odvahy k rychlejšímu projetí těch nejtěžších pasáží. Bylo to fakt fajn. Nějaký lehký hlavan, se občas uskutečnil, ale … co je pod 5 stehů se nepočítá a kdo nepadá, jezdí pod své možnosti, takže vše OK.

Z bahna na dětské trati hurá do lesa …

Z Kláštereckých známých tváří, stojí za zmínku 1.místo v kategorii Vojty Marvana, 3.místo v kategorii Marcela Červenky, 2.a 3. místo v kategorii Oldy Huji a Karla Krejčího. Také v kategorii odstrkovadel vyhrál Fabien Rytych, z pořádajícího oddílu TJ Klášterec.

Ve sjezdu kousek před cílem …

Děkujme majitelům pozemků v okolí Louchova za možnost průjezdu, všem řidičům za tolerantní chování v zahuštěném parkování v okolo Oudaplacu, houbařům a turistům, že neničili značení trati a skoro všem majitelům zahrad ve všech zahrádkářských koloniích na městem, za totéž. Jen někteří, z posledně jmenovaných, si dali tu práci a kompletně nám přeznačili část závěrečného sjezdu. Naštěstí se jim to povedlo až po závodě.

Rád bych jen poprosil, aby si dotyční závistivci a nepřející lidé uvědomili, že tím můžou naprosto pokazit den někomu, kdo si třeba kvůli tomuhle závodu vzal dovolenou a jel k nám do Klášterce z druhé strany republiky. Je nám líto, že někdo takový mezi námi je.

Za závod děkujeme všem sponzorům.

Kabel 1, SWEEPsport, Autodoprava Vilém Chrvala, MLK stavební, Defektoskopie Karel Kubový, ALBE technik s.r.o., MWR decor & design, Skiareál Alšovka, DEFT design, ČEZ.

Osobně děkuji všem, kteří se na přípravě závodu nadřeli a umožnili tím užít si skvělý den spoustě lidí z blízka i daleka.

Martin Rytych