Mistrovské Vejprty!

V sobotu se rozhodlo o letošních mistrech Poháru Peruna. Po loňském parádním závodě byl statut „mistráku“ přidělen právě organizátorům Vejprty Tour.

Dopolední závody dětí se odehrávali na těžkém a spravedlivém okruhu za takřka ideálního počasí. Pro dospělé slunečno nevydrželo – přibližně v půlce závodu přišla dešťová průtrž. Dětské závody ovládla skupinka německých talentů, kteří dominovali v mnoha kategoriích, nicméně češi nedali svojí kůži lacino. 🙂

DSC_1002

Vejprty závodem opravdu žijí. Na trati, která měří těsně pod 30 km, je dostatek dobrovolníků a značení patří k bezproblémovým. Na startu hlavního závodu se sešla tradiční konkurence doplněná o 2 německé borce vlčáky z pohraničí. Chyběl domácí Petr Ježek, který finišuje s antibiotiky a také Pavel Linet, který letos v Poháru Peruna ostatním nezvykle zatápí. Chuť si po defektu na Hrbech přijel spravit Martin Rytych, dorazil také Jára Vojíř z Remerxu a samozřejmě nechyběl obhájce Vojta Marvan.

DSC_0012

Po startu se jeli tradiční „žengle“, o které se staral především Martin Rytych. Skupina i oblačnost se začala trhat zhruba v půlce trati, kdy na čele zůstala  dvojice Sasha Heinke a  Lutz Baumgaertel. Za nimi rozjel stíhačku Martin Rytych, který na rovinkách kolem Vejprt nejdříve odpojil Járu Vojíře a poté i Vojtu Marvana, který se však dokázal v technice dostat zpět do boje o vítězství a v posledních kopcích začal útočit. Nakonec se o možné krádeži titulu mistra do Německa rozhodlo až v posledním brdku těsně před cílem, kdy Vojta Marvan předjel oba soupeře z Německa, kteří s ním zůstali na čele, a titul tak zůstává v ČR.

Vejprty opět ukázali svojí kvalitu, a když se k tomu přidá konkurence z ciziny je Pohár Peruna poměrně slušně našlápnutá soutěž.

Výsledky závodu jsou online.

Fotografie od Petra Ježka také.

Již příští týden pokračujeme triatlonem a víkend na to oblíbeným Hasištejn Bikem, který se vždy řadí k nejhezčím závodům seriálu. Registrace do dalších závodů najdete na www.registrace.pohar-peruna.cz

Propozice k dalším závodům :