Lambrusco Mantovano

Jak jsem už psal v jednom z minulých příspěvků, Slzy na kraj…u, byl jsem na plese  Poháru Peruna pěkně mile zaskočen, když jsem musel napochodovat k pódiu pro vřelou gratulaci všech dekorovaným bikerů a dostal jsem od  Bidpaje velký hnědý koš. Několik dnů na to nám koš přinesl doma veselou historku …

Koš

Domů jsem se vrátil i s tajemným velkým košem v noci, a tak jsem jeho otevření nechal na ráno holkám. Koš byl plný všelijakých pochoutek, nad kterými by se kdejaký mlsný jazýček olíznul. Dokonce i některé názvy byly pro mne záhadou : Terina z jelena, Husí terina s červeným, Emiettés hovězí s pepřem, Pesto alla genovese Bon nebo Sugo pomodoro e basilico. Naštěstí tam byly i srozumitelné věci jako Ovocné pyré s příchutí maliny, Hořčice s hroznem nebo Sušená rajčata Bon. Mou ženu však nejvíc zaujala lahvinka Lambrusca, a tak si jí dala do lednice s tím, že až se uzdraví, udělá si pohodičku i s vínkem.

Obsah velkého hnědého koše.

Pohodička

Za pár dnů se mojí ženě udělalo lépe a tak jeden večer byl ten správný čas na dobrotu v lednici. Pustila si romantický film v televizi, zapálila svíčky, přinesla si z lednice Lambrusco a skleničku, no a protože byl doma božský klid, uvelebila se na gauči v dokonalé pohodě. Už jí chyběl jen někdo, kdo by si s ní to vínko dal, aby jí víc chutnalo. Otevřela lahvinku s Lambruscem a najednou se přihodila strašná věc.

Aceto di Vino

Žena si nalila víno do sklenice a když se chtěla napít, vletěl jí do nosu příšerný zápach … to se nedá ani popsat … z dokonalé pohody se najednou ocitla v hrozném smradu. To Lambrusco je snad zkažený nebo co … No nedalo jí to a pořádně si přečetla etiketu na lahvi, kde pod origilní byl ještě úplně dole přidán malý český překlad : Vinný ocet Lambrusco!

Etiketa na lahvi Lambrusca

Naštěstí je moje žena pohodářka, a tak jsme se tomu spolu dlouze zasmáli. 🙂

P.S. Doufám, že je tímto i ukojena zvědavost některých, kdo by rádi věděli, co skrýval ten velký hnědý koš na plese. 🙂