Jak se téměř vylilo prunéřovské koupaliště…

V sobotu pokračoval Pohár Peruna dalším specifickým závodem. Tentokrát bylo cílem dokončit a získat tak prémii 10 bodů do celkového hodnocení, nicméně většina závoďáků se jako vždy nechala strhnout a svoje tělo pumpovali do závratných otáček…

[divider top=“0″] [dropcap style=“1″ size=“3″]JUN[/dropcap]Dopoledne patřilo dětem.  Čekal na ně okruh kolem koupaliště, který musely zdolat kolmo a také běžmo. Několikrát také došlo na cílový sprint, což rozproudilo krev hlavně rodičů a diváků. Krásný souboj svedli například Matěj Bedrník a Marcel Červenka. Marcel se k Matějovi dotáhl těsně před koncem cyklistické části, poslední běžecké kolo pak oba borci absolvovali společně a jak to dopadlo můžete vidět na fotce.  

Bojovnost ukázala také Karolína Bedrníková z kategorie Z10. Na startu se zamotala do hromadného pádu a za bouřlivého povzbuzování přítomných se rozhodla zkusit dotáhnout obrovskou ztrátu – skvělou stíhačkou dosáhla až na 2.místo.

[jcarousel source=“post“ link=“image“ size=“100×100″ limit=“10″ items=“5″ speed=“400″ margin=“10″] [divider top=“0″] [dropcap style=“1″ size=“3″]PP[/dropcap]Po dlouhé době (poprvé v Poháru Peruna) se startovalo hromadně. Koupaliště nabízí široký prostor, a tak to nebyl problém. Závodníci si s tím poradili a voda v koupališti se doslova vařila. Z vody vylézali jako první především triatleti specialisté. Naopak na chvostu pole, s vidinou stíhací jízdy na kole, vylézal například Martin Šindelář a další cyklisté. Kdo však z cyklistů zaplaval nadstandart byl Petr Šulc (závodí také v Xterře) a pak také Vojta Marvan či Pavel Neprášek.

V cyklistické části se tak předpokládal velký nástup specialistů. Zatímco Vojta Marvan si budoval náskok na čele s týmovým kolegou Petrem Šulcem za zády, do předních skupin se dostali také další cyklisté- Martin Rytych a Lukáš Šustr. Perfektní závod jel také Milan Oslík (Kanoistika CV).

V běžeckém úseku zaběhl nejlepší čas Richard Pleticha, nicméně mohutně finišoval také Martin Šindelář, který zaběhl 2.nejlepší úsek. V cíli se radoval po 1 hodině 23 minutách a 37 vteřinách Vojta Marvan, který uhájil vítězství z loňska. Úspěch Hnízdil Teamu podrth 2.místem Petr Šulc a na 3.pozici se v běhu dostal Wembloud.

Ženy ovládla Anna Jonášová (Kebek), která o více než 2 minuty porazila Michalu Jáglovou na 2.místě. Celkové 3.místo patřilo Alče Kelbichové a nepopulární bramboru (nicméně 3.místo v Z20) brala triatletka z Karlových Varů, Barča Hovorková.

[list style=“star“] [/list]

Pohár Peruna pokračuje dalším závodem již příští týden! XC Partyzán Vás zavede do hvozdů pod vrchem Partyzán v Chomutově…