Hohentann Cup hromadně!

Letošní Hohentann Cup se jel poprvé v historii závodu jiným způsobem než časovkou. Startovalo se hromadně po kategoriích! O vítězích rozhodovala mnohdy opravdu jen ta galuska..

Perun se smiloval i v posledním závodě a dojezd do finiše opravdu vypadal jako kdyby nás Perun pozval k němu do oblak. Nad Místem se protrhala mračna a svítilo slunce.

Na startu se sešlo 66 borců a borkyň. Sice bylo pole ochuzené o pár favoritů, ale to dalo možnost vyniknout dalším hvězdám! To se ostatně povedlo…

 

Pojďmě se podívat na jednotlivé starty kategorií –

Ženy – ženy startovaly společně s jedinou juniorkou. Již v Blahuňově se odpoutala Hanka Ježková. Držet tempo se snažila Alča Kelbichová na novém vymazleném stroji Author, nicméně to jí síly spíše vzalo. Toho dokonale využila Anička Jonášová, která se dokázala dostat právě před Alču na 2.místo celkově.

Nejzkušenější páni – M50 a M60 měli karty rozdané. Vyhrát chtěl především domácí Milan Vopat a byl také od začátku nejaktivnější. V závěru si těsně poradil s Lubošem Bruschem, s menším mankem doběhl Václav Kopta.

M30 – pole této kategorie postrádalo první 3 muže celkové klasifikace, a tak  byli všichni zvědaví co se bude dít. Jako drak vyrazil Honza Král, kterému však v závěrečném výběhu došlo a dostalo se přes něj trio závodníků. Nejrychlejší Tomáš Ferenc jen těsně porazil skvělého Jirku Kalabise, třetí dojel Ladislav Doležal.

M20 – Hnízdil Team šel do závodu velice takticky a tak kluci odjeli ve 4 lidech a posekali se navzájem. 🙂 Nejlépe ze souboje vyšel Petr Ježek, který vyhrál i celkově těsně před Petrem Šulcem. S větším odstupem dorazil na 3.místě Vojta Marvan.

M18 – velký souboj zde předvedla dvojice Jára Vojíř a Ondra Libánský. O galusku zvítězil Ondra, který se tak dostal…nechme si celkovou klasifikaci na později. 🙂 Na 3.místě dojel Richard Krajník.

M40 – záměrně je tato kategorie na konci. Poměrně jednoznačně ovládl závod Tomáš Viktorin, ale za ním to byla bitva. Generálem zde byl Karel Vodrážka (2.místo),  šťastným poraženým je Martin Šindelář (3.místo). Oba dva si to rozdávali o celkové vítězství…

Generační dvojice – jednoznačně nejlepší byla dvojice z rodiny Aichingrů. Na 2.místě dojeli Soukupovi a 3.místo bral mix team Kelbike. Těšíme se na rozuzlení boje v celkovém hodnocení.

[list style=“check“] [/list]

Na celkových výsledcích Poháru Peruna 2012 se pracuje!