Hasištejn Bike 2013 – Mistrovství Poháru Peruna dospělých

Po vydařeném Mistrovství Poháru Peruna Junior, které se konalo v rámci Wembloudových hrbů,  nás již v sobotu 31.8.2013 čeká obdobné finále letošní sezóny pro dospělé. Díky zařazení závodu též do „Poháru cyklistiky Karlovarského kraje“ doufáme ve vyšší účast závodníků z tohoto regionu a těšíme se konfrontaci těchto dvou tradičních cyklistických regionů.

Ale popořádku – jak pro vás závody připravujeme.

Trasa dětských závodů se oproti loňskému roku nezmění – opět pojedeme v kempu s oblíbeným kličkováním mezi břízkami.  Přesto připravujeme několik drobných obměn. Tak, aby závod nebyl, zejména pro větší děti, nudný,  budou na trase minimálně 3 překážky. Pro ty, kteří si je netroufnou přejet bude možnost je objet – to však bude znamenat určitou časovou ztrátu. Dále jsme délku závodu mírně prodloužili, zejména u mladších kategorií – tak aby to odpovídalo ostatním závodům v seriálu. Oproti minulému roku jsme zcela otočili startovní časy, kdy nejstarší startují hned jako první v 10:00 hod., tak aby si stihli odpočinout do startu 1 kolového „velkého“ závodu, který značná část těchto dětí chce jet.  Tato sobota bude pro děti mimořádná též tím, že po vyhlášení dětských závodů v rámci Hasištejn Biku, budou vyhlášeny celkové výsledky Poháru Peruna Junior 2013. A malí vítězové se mají na co těšit – krom diplomů obdrží též zcela nové sošky Perunů jaké tu ještě nebyly. Ceremoniál a slavnostní dekorování celkových vítězů letošního ročníku Poháru Peruna JUNIOR proběhne v 16:30 před vyhlášením závodu dospělých!

Družstva

Trasa závodu dospělých doznala změn a to v její poslední 1/3. Pevně věříme, že se vám tato úprava bude líbit. Délka závodu nenarostla, ale je přidáno více jízdy v hezkém lesním terénu. Odpadá závěrečný táhlý výjezd po šotolině, kdy místo něj budeme stoupat lesní cestou a do Prunéřova nebudeme sjíždět po louce na Vísku, ale potěšíme se kličkováním na nově připravené lesní pěšině (děkuji tímto Lesům ČR, že nám to umožnily).

Nezapomeňte na prestižní soutěž 4-členných družstev. Z žen, kdy v každém družstvu musí být alespoň jedna, je v letošním roce „trochu nedostatkové zboží“ – tak si je hýčkejte a patřičně motivujte. S největší pravděpodobností to budou hlavně ony, které tento závod rozhodnou.

Děti

Tak snad nám bude Perun nakloněn a závod se bude konat za příznivého počasí. My uděláme maximum pro to, abychom si tento peruňácký vrchol sezóny společně pořádně užili. Takže nám zachovejte přízeň a dostavte se v hojném počtu.

Za ProCorde se na vás těší     Veronika a Honza Malechovi.

P.S. Celý víkend se opět nazývá Perun Bike Camp. K dispozici bude několik testovacích kousků kol Cannondale, zdravé jádro zůstává v Prunéřově již od pátku a v sobotu bude legendární after-párty s umělou hudbou a živým tancem. :)) (pozn. admin)

[list style=“star“] [/list]

Břízky2