Elektrokola v Poháru Peruna ano či ne?

Všichni vnímáme skutečnost, že elektrokola se  v posledních letech těší obrovské oblibě a dostávají se  mezi čím dál tím více uživatelů. No a když dala Evropská cyklistická unie (UEC) před dvěma lety e-bikum zelenou a dokonce se vymýšlí i  několikadílný seriál závodů pod názvem  UEC e-bike European Tour, řekli jsme si, že nebudeme stát opodál a dáme elektrokolům prostor i v našem seriálu.

Nevíme, jestli  všechny tratě Poháru Peruna jsou pro e-biky úplně vhodné, nicméně půjde o takový vzájemný test, co vše vydrží jezdec a jeho elektrostroj. Proto jsme se rozhodli i nijak zásadně nekategorizovat, protože víme,  že homologovaná kola mají omezovač nastaven na cca 25km/h pak je tu na druhé straně spousta majitelů se silnějšími či načipovanými motory … budeme tedy předpokládat spíš zábavné souboje než honbu za umístěním.

13.ročník bude historicky prvním“zkušebním“ ročníkem, kdy otevíráme kategorii  „E-kola muži“ a „E-kola Ženy“. Pokud potenciální závodnice a závodníci objedou požadovaný počet závodů, tak jak je stanoveno v pravidlech Poháru Peruna, dočkají se slavnostního vyhlášení svých kategorií na populárním galavečeru cyklistiky.

Perun S Vámi …