Cannondale Hasištejn Bike 2015 v novém kabátě!

hasbike2015_logo

Konec prázdnin se blíží a s ním se blíží také termín IX. ročníku populárního bajkového víkendu v Prunéřově. Cannondale Hasištejn Bike 2015 se představuje!

Letos závodníky čeká jedna velká změna a tou je úprava trasy závodu a s ní spojené další náležitosti. Pořadatelský tým z Hnízdil Teamu se rozhodl překopat formát dvoukolového závodu a místo toho protáhnout trať a zanechat okruh pouze jeden.

Mapa závodu
Mapa závodu

Tvůrce trasy, Vojta Marvan, k tomu říká : “ Trať vychází z původního okruhu, který je znám z posledních ročníků, přidáváme však smyčku, kterou můžete znát z úvodních kilometrů závodu Tuatara a celé to opepříme novým sjezdem zpět do Prunéřovského údolí, kde se známým singlem podél potoka napojíme právě na stávající okruh“.

„Nový sjezd z hřebenu od slavné přírodní památky Kokrháč patří k nejhezčím místům, kde si v místním údolí můžete zajezdit. Jednáním s Lesy ČR, zděděním odkazu Hasištejn Biku po ProCorde a spoluprácí se zainteresovanými obcemi se nám podařilo dosáhnout velice vyváženého okruhu, který není náročný ani délkou ani obtížnými technickými pasážemi.“

Zároveň se zde přímo nabízí varianta závodu pro opravdové nové příchozí, kteří si netroufnou na hlavní trasu 30 km. Zachován totiž zůstane i závod pouze na jeden „starý“ okruh, který měří 18 km a zvládnou ho i naprostí začátečníci.

Výškový profil
Výškový profil

Pro kategorie do 15 let se závod jede pod taktovkou Honzy Malechy a jeho organizačního týmu v dopoledních hodinách v obci Místo. Propozice na dětskou část již brzy.

Jak už je na této akci zvykem, ani tentokrát nepřijdete o možnost vyzkoušení si nejnovějších modelů kol značky Cannondale. Testovací flotila bude k dispozici již od pátečního odpoledne a pokračovat bude až do sobotního večera, kdy celou akci zakončí tradiční afterparty v kempu.

Takže neváhejte a přijeďte na Cannondale Hasištejn Bike 2015! Tenhle závod si Vás svojí atmosférou určitě získá! 🙂

banner