Cannondale Hasištejn Bike 2015 – 48 hodin do startu

Jak jste si jistě všimli, letošní kampaň k závodu Cannondale Hasištejn Bike je nepřehlédnutelná. Již nyní nese ovoce – startovní listina se plní zajímavými jmény. Kde hledat 2 dny před startem největší favority? Jaké jsou nejnovější zprávy z trati? Co předpověď počasí? To jsou otázky, na které se pokusíme zodpovědět…

Takže hezky popořadě. V juniorských kategoriích je prozatím klid před bouří, nicméně největší favorit Marcel Červenka bude i favoritem na celkové vítězství na kratší trati.

IMG_0687

Kategorie M20 bude hrát neobvykle silnou roli také v celkovém pořadí. Vojta Marvan bude jako vždy těžit z perfektní znalosti trati a je velkým favoritem, avšak šlapat na paty mu dozajista bude Honza Vrábek, který se ke konci sezóny potkal s dobrou formou a především pak Petr Ježek, který se do Poháru Peruna vrací po několika absencích a minulý týden na Krušnoborci (závod na Klínech) ukázal, že je minimálně skvěle připraven. Kategorie M20 již nebude jen do počtu.

Velký boj se chystá v kategorii M30 a to stále čekáme na možné přihlášení dalších vlčáků. Favority budeme hledat také v zahraničí. Přihlášen je jak Torsten Mutzlitz, tak i Sasha Heinke, kteří patří pravidelně ke špičce regionálního Německa. Češi se však určitě nedají – na startu je jak průběžné vedoucí muž této kategorie Pavel Linet, tak druhý Lukáš Šustr, ale především svojí účast potvrdil Martin Rytych, který pokud nepíchne, vždy dokáže zajet skvěle. Mezi všemi však vyčnívá nejnovější akvizice, Láďa Fabišovský, který má letos skvělou formu.

Ve startovní listině kategorie M40 prozatím chybí Pepa Zavadil. Otevírá se tak teoretická šance pro jiná jména. Do závodního kolotoče se bednou ve Vejprtech vrátil Jirka Kalabis a má velkou motivaci na tento úspěch navázat. Konkurovat mu budou především Pavel Runt a také karlovarský Roman Chlup.

Napjatý boj se očekává také v kategorii M50. Na startu je fenomén Pepa Nestler, vynikající Petr Špička a druhé housle nebude chtít hrát ani Fanda Havlíček. Tady se máme na co těšit…V M60 opět skříží své zbraně Karel Rouča a Vláďa Dušek.

A jak to vypadá mezi ženami ? Favoritka je jedna – Hanka Ježková. Zbytek startovního pole bude pravděpodobně bojovat pouze o 2.místo. Kandidátkou je určitě Léňa Procházková, ale zlobit favoritky bude také určitě Eva Rejmanová.

IMG_0228

Co počasí ?

Ačkoliv ve čtvrtek se přes region přehnala průtrž mračen, trať to nepoznamená. Lesy jsou vyschlé a trať déšť spíše ještě vylepší. Na sobotu se pak Perun smiloval a dle všech webů na počasí, včetně norů, jsou hlášeny dokonalé bajkové podmínky. Teplota do 20 stupňů a slunečno, bez deště. Další důvod proč určitě dorazit.

Občerstvení

Těšit se můžete také na vynikající občerstvení. Pořadatelé se rozhodli přichystat 1 občerstvovací stanici na 15 km, kterou budete moci znovu využít na 20.kilometru. Ihned po dojezdu závodu dostanete výbornou bagetu a dostatek tekutin.

Zábava

Zábava začne již v pátek večer. Ještě není rozhodnuto, zda promítání exkluzivního francouzského filmu Le Grande Boucle proběhne v prostorách kempové restaurace nebo pod velkým stanem, ale jasné je, že půjde o zábavnou francouzskou komedii s cyklistickou tématikou.

V sobotu pak můžete celý den testovat speciály Cannondale. K dispozici je několik silničních modelů, freeridové modely Trigger a také klasiky Scalpel a FSi.

Dopoledne můžete také jet zafandit na dětskou část závodu, která proběhne na hradě Hasištejn. Děti to jistě uvítají. Odpoledne naopak omrknout rallye speciály na startu německé rallye, která startuje ve 14:00 od brány koupaliště.

Parkování a bezpečnost

Parkování je vyhrazeno přímo v areálu kempu Prunéřov. Doporučujeme všem zajet dovnitř do areálu, abychom nenarušovali průběh rallye závodu a zároveň to budete mít kousek na prezentaci a do zázemí závodu. Dbejte pozornosti při pohybu na hlavní silnici.

Takže naleštěte svoje stroje, namasírujte nohy, jdeme na věc!

Cannondale Hasištejn Bike již v sobotu!! 🙂