Calendar

Čvn
22
So
Klášterecký Peklák 2019 v Lesík u Satanky
Čvn 22 @ 09:00 – 17:00

Klášterecký Peklák je nový závod závod horských kol v lesíku nad Satankou, tentokrát pouze pro děti.  Jedná se o okruhový závod, který je vedený jen přírodou, absolutně bez asfaltu. Všechny okruhy jsou vedeny jen po lesních cestách a cestičkách, po trávě či hlíně.

Technická náročnost je průměrná, ale závod je mimořádně divácky atraktivní, protože všechny okruhy jsou vedeny okolo areálu. Délky dětských tratí jsou úměrné věku malých závodníků. Oba okruhy, Velkýpekelná i Malý pekelný mají jeden výjezd do kopečka s krásným sjezdem po sklaním hřebínku. Malý pak bude mít možnost skalní sjezd objet jednodušší, ale delší cestou.

Čvn
23
Ne
Ostrovské XC Okruhy 2019 v Louky za nemocnicí
Čvn 23 @ 08:15 – 17:00
Ostrovské XC Okruhy 2019 @ Louky za nemocnicí

Ostrovské XC „O pohár města Ostrova“ jsou závody horských kol v crosscountry, které jsou součástí závodů CKK (cyklistika karlovarského kraje) a Poháru Peruna. Jedná se o okruhový závod s dlouholetou tradicí pořádající klubem Cykloteam Ostrov v oblasti za nemocnicí.  Závod je sestaven ze 4 druhů okruhů (0,4km,1,3km,2,7 a 4.07km) vedený jen přírodou, tj. absolutně bez asfaltu (polní a lesní cesty s povrchem hlína, tráva popř. šotolina). Celková náročnost tratí je průměrná (výjezdy, sjezdy, technické pasáže), ale závod je pořádán i jako Open, proto si zde může porovnat sílu jak začátečník, tak i ostřílený biker.

Trať kategorie žáků, kadetek a žen (2,7km) vede i malou technickou částí lesem a hlavní trať pro kategorie kadeti, junioři, muži vč. masters (4,07km) vede velkou technickou částí lesem, dále do oblasti Borku a zpět stoupáním do cíle …

Přijeďte si užít krásný súportovní den s námi.

Srp
17
So
Wembloudovy Hrby 2019 v Oudaplac / RC areál
Srp 17 @ 08:30 – 17:00
Wembloudovy Hrby 2019 @ Oudaplac / RC areál

WEMBLOUDOVY HRBY je tradiční závod horských kol v přírodním areálu RC dráha / Oudaplac u Klášterce n/Ohří. Trať WH je jezdivá a dynamická. Není na ní místo, kde by cyklista s průměrnou i lehce podprůměrnou výkonností musel tlačit. Snad jediná náročnější část, je sjezd v závěrečné části okruhu, ale i ten je stavěn tak, aby ho sjel každý. Jedná se o dva okruhy v lesích, na úpatí Krušných Hor.  Technická náročnost je průměrná, ale závod je divácky atraktivní, protože hlavní okruh, zkrácené okruhy a hlavně i dětské okruhy jsou vedeny okolo areálu. Dětské tratě jsou vedeny v okolí areálu po polních cestách a trávě s minimálním převýšením.

Přiejeďte si zkusit krásnou trať na úpatí Krušných Hor.