0.ročník Krušnohorského poháru

V sobotu se na Měděnci uskutečnil nultý,testovací ročník silničního závodu na horských silnicích. V nestálém počasí, které nás vypeklo až těsně před koncem, se na start postavilo 13 závodníků. Před startem jsme podebatovali s původním pořadatelem závodu a ujistili se, že 1.ročník závodu, který se zde příští rok uskuteční, bude opravdu dobře odvedená práce, ke které přiloží dílu také Pohár Peruna či Hnízdil Team.

Trasa vedla z Měděnce na Nástup, odtud dolů do Hamrů. První belgický brdek přišel ve stoupání do Kovářské. Následná série kopečků do/z Vejprt z každého dostala maximum a finále? To bylo do kopce na Mědník (po jeho silniční části).

Po startu se utrhla trojice Martin Rytych a Vojta Marvan, kterých se až do Hamrů držel ještě Luboš Fiala z Horní Halže. Ve stoupání do Kovářské si drobný náskok vytvořil Vojta, ale Wembloud ho rychle vyvedl z omylu nebo myšlenkách o úniku. Spoluprací si dvojka dojela až pod poslední kopec do cíle a tam měl ve spurtu více sil Wembloud.

Po celý závod se bojovalo také o další pozice. Třetí si rozvážmou jízdou vybojoval Zdeněk Šlapák, který však na první dvojici ztratil již téměř 7 minut. První žena Veronika Vopatová dorazila do cíle na 6.místě, když si poradila s několika muži z její skupiny. Smůlu si z finiše odnesl Honza Malecha, který měl podobný problém jako Andy Schleck na Tour de France 2010, když mu spadl řetěz a ostatní ihned zaútočili. 🙂

Vyhlášení vítězů a předání symbolických cen proběhlo v restauraci Mědník. Vítěz si odnesl exkluzivní měděneckou pálenku.

Fotografie jsou ZDE.

Výsledky : 

[table “” not found /]